Jak ustawić telewizor w salonie?

Dziś już w niemal w każdym domu jest telewizor, duży mały stojący czy ten podwieszany. Trudno sobie teraz wyobrazić mieszkanie bez telewizora. Telewizor to źródło wiedzy o świecie czy rozrywki, stanowi on również element aranżacyjny w naszym domu.

Jeżeli mamy taką możliwość zorganizujmy sobie kącik telewizyjny. Źródło: czasnawnetrze.pl Jeżeli mamy taką możliwość zorganizujmy sobie kącik telewizyjny. Źródło: czasnawnetrze.pl

To gdzie i jak ustawimy telewizor zależy wyłączenie od nas samych. Wybierając miejsce na telewizor powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę komfort oglądania. Pamiętając również o zachowaniu odległości pomiedzy telewizorem a oglądającym go. Ze względu na zdrowie naszych oczu powinno się ustawić telewizor powyżej oczu jak i zachować optymalną odległość.

Zobacz również- Salon jako wizytówka całego domu

W momencie gdy mamy do dyspozycji duży salon możemy pozwolić sobie na wygospodarowanie miejsca na tak zwaną strefę wypoczynkową i jadalną. W strefie wypoczynkowej głównym elementem aranżacyjnym może być właśnie telewizor. Bo to właśnie na nim będziemy skupiać przeważnie naszą uwagę. Aby zapewnić sobie dodatkowy komfort wyposażmy strefę wypoczynkową w wygodną sofkę i stoliczek, na którym będziemy mogli postawić przekąski. Wygodne siedzisko zapewni nam dodatkowy komforty podczas seansów filmowych.

Jak ustawić telewizor w salonie? Źródło: www.urzadzamy.pl Jak ustawić telewizor w salonie? Źródło: www.urzadzamy.pl

Jeżeli jednak nie chcemy aby telewizor zdominował nam pomieszczenie możemy go z łatwością schować na jednej z półek i kiedy nikt z niego nie korzysta, zamknąć za drzwiczkami. Jest to dobre rozwiązanie jeżeli tylko sporadycznie korzystamy z telewizora. Jeżeli wolisz takie rozwiązanie pamiętaj tylko o zapewnieniu odbiornikowi odpowiedniej wentylacji.

Jeśli poszukujesz foteli lub krzeseł, zajrzyj do naszej oferty. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Publikacja: czwartek, 14 marca 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »