Aneks kuchenny

Aneks kuchenny, który jest bez okna spotykany jest najczęściej w starych kamienicach. Często wynika to z zagospodarowania właścicieli mieszkania.

Kuchnia która jest pozbawiona okna powinna być wyposażona w okap. Źródło: zamieszkuje.pl Kuchnia która jest pozbawiona okna powinna być wyposażona w okap. Źródło: zamieszkuje.pl

Aranżując tak zwaną ślepą kuchnię musimy przede wszystkim zadbać o odpowiednią wentylację. Poza tym możemy dokładnie tak samo zagospodarować ślepą kuchnię jak tę z oknem. Kuchnia nie powinna odbiegać pod względem aranżacyjnym ani pod względem funkcjonalnym od tej z oknem.

Zobacz również- Jak wybrać blat kuchenny?

Wyposażmy kuchnię w okapy i pochłaniacze. Na rynku jest duży wybór okapów zatem powinniśmy wybrać taki, który będzie nam stylistycznie pasował do wystroju w kuchni.

Tak zwana ślepa kuchnia nie ma możliwości odprowadzenia pary która powstaje podczas gotowania. W takim wypadku musimy wyposażyć się w okap czy pochłaniacz. Dzięki temu zabezpieczymy pomieszczenie przed powstaniem wilgoci, a nawet grzyba. Pochłaniacze umożliwiają nam odprowadzenie wody jak i powstałych podczas gotowania zapachów. Oddzielny przewód wentylacyjny, do którego podłącza się odpowiednio wydajny okap z wyciągiem powinien z powodzeniem zadbać o naszą kuchnie i o nasze zdrowie. Okap powinien bez problemów poradzić sobie z nadmiarem zapachów wytwarzanych podczas gotowania jak i z parą wodną.

Na rynku jest duży wybór okapów czy pochłaniaczy zatem nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego. Źródło: www.mowimyjak.pl Na rynku jest duży wybór okapów czy pochłaniaczy zatem nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego. Źródło: www.mowimyjak.pl

W przypadku, gdy w pomieszczeniu nie ma otworu wentylacyjnego powinniśmy wyposażyć się w zwykły pochłaniacz. Tu jednak możemy liczyć jedynie na pozbycie się zapachu z kuchni. Tradycyjny pochłaniacz nie usunie nadmiaru wilgoci ani sadzy powstałej przy używaniu kuchenki gazowej

Zapraszamy do zapoznania się z nasza aktualną ofertą stoły i krzesła

Publikacja: piątek, 15 marca 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »