Jak kolor do sypialni?

Wybierając kolor do sypialni powinniśmy kierować się własnymi upodobaniami. Kolor powinien podkreślać nasz indywidualizm, temperament oraz upodobania.

Sypialnia w brązie. Źródło: www.homplex.pl Sypialnia w brązie. Źródło: www.homplex.pl

Jeżeli należysz do osób spokojnych wybierz kolory stonowane. Osoby, które poszukują harmonii oraz spokoju najlepiej będą czuły się w brązach. Ciemniejsze stonowane barwy wpływają na nas wyciszająco powodując, iż czujemy się bezpiecznie i spokojnie w naszych czterech ścianach.

Słoneczna sypialnia. Źródło: urodaizdrowie.pl Słoneczna sypialnia. Źródło: urodaizdrowie.pl

Jeżeli należysz do osób żywiołowych Twoimi barwami są kolory jasne. Im bardziej intensywne jasne tym lepiej. Jasne barwy ponadto dodają energii i pozytywnie wpływają na samopoczucie osób, które nie lubią się nudzić. Żółty czy pomarańczowy to kolory słońca czyli lata i wspomnień z nimi związanych. Ponadto żółty stymuluje do działania poprawia nastrój wpływa pozytywnie na poczucie własnej wartości. Jest to idealny kolor dla osób emanujących energią.

Zobacz również: Jak ogrzać odpowiednio sypialnie?

Dla tych co nie boją się konfrontacji, należą do ludzi bezpośrednich najlepszym kolorem będzie dynamiczna czerwień. Czerwień to symbol ognia, tak też należy z nim uważać może od razu nie malujmy całego pokoju na czerwono sprawdźmy, czy dobrze się w nim czujemy malując jedną czy dwie ściany. Czerwony jest uważany za kolor emocji, toteż wybierają go najczęściej osoby, które nie boją się okazywać uczuć.

Czerwona energetyczna sypialnia. Źródło: www.homplex.pl Czerwona energetyczna sypialnia. Źródło: www.homplex.pl

Zielony to kolor ludzi impulsywnych. W odcieniach zielonych najlepiej będą się czuły osoby, które lubią działać impulsywnie bez konkretnego planu. Zieleń doskonale pływa na naszą motywacje ponadto zieleń to kolor nadziei na szczęście i zwycięstwo.

Jeżeli szukasz trwałych i stylowych mebli zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą Sam-Net

Publikacja: czwartek, 21 marca 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »