Piwnica jako dodatkowe funkcjonalne pomieszczenie w naszym domu.

Nie wszyscy ją mają, co nie znaczy, że nie chcieli jej mieć: mowa oczywiście o piwnicy. Właściciele domków jednorodzinnych wiedzą jak bardzo ważnym pomieszczeniem jest piwnica. Dzięki niej możemy zyskać dodatkowe funkcjonalne pomieszczenie.

Spiżarnia w piwnicy. Źródło: regiodom.pl Spiżarnia w piwnicy. Źródło: regiodom.pl

Spiżarnia w piwnicy. Dlaczego by nie?

Piwnica to dodatkowe pomieszczenie gospodarcze można w niej urządzić skład opału, kotłownię, pralnię, suszarnię, warsztat podręczny czy właśnie spiżarnię.

Zobacz również- Siłownia w domu

Żeby nasza spiżarnia była funkcjonalna i spełniała swoje zadanie powinna mieścić się od strony północnej. Dobrze by było gdyby była dość blisko kuchni - oszczędzi to nam robienia dodatkowych kilometrów podczas przygotowaniu posiłków.

Podłoga w spiżarni powinna być wykonana z gładzi cementowej, a okienko powinno być wysoko pod sufitem od strony północnej. Dzięki małemu okienku, ze spiżarni będzie uchodzić ciepłe powietrze, co sprawi, że w pomieszczeniu będzie utrzymać się odpowiednia temperatura, co wpływa na jakość przechowywanej żywności gromadzonej w spiżarni.

Spiżarnia. Źródło: zapuszkowani.blogspot.com Spiżarnia. Źródło: zapuszkowani.blogspot.com

W piwnicy, która ma stać się spiżarnią warto oprócz okienka albo zamiast niego zainstalować odpowietrzniki, które będą odprowadzać wilgoć poza naszą spiżarnię. Dzięki temu nasze przetwory wytrzymają o wiele dużej. Zadbajmy również o odpowiednie szafki do przechowywania żywności. Nie muszą być one wystawne, wystarczą proste funkcjonalne, a przede wszystkim wytrzymałe tak aby utrzymały zgromadzone na nich przetwory.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza aktualną ofertą stoły i krzesła

Publikacja: poniedziałek, 25 marca 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »