Jakie meble wybrać? Krótki poradnik

Zanim kupisz meble, odpowiedz sobie na kilka istotnych pytań.

Dlaczego chcesz kupić meble?

Potrzebujesz mebli wygodniejszych od tych, które masz obecnie? Dopiero co wprowadziłeś się do nowego mieszkania i szukasz mebli, nie zależenie czy są to nowoczesne stoły i krzesła czy nowoczesne meble do salonu . Czy szukasz sposobu na wypełnienie pustki w mieszkaniu żeby wypełnić pustą przestrzeń w swoim obecnym mieszkaniu?

Przemyśl te pytania i odpowiedz na nie. Wtedy będziesz mógł pójść krok dalej. Meble, na które się zdecydujesz mają Cię cieszyć przez wiele lat.

Nowoczesny salon. Źródło: budownictwo.pl Nowoczesny salon. Źródło: budownictwo.pl

Wizualizuj swój pokój

Wyobraź sobie swój pokój w niedalekiej przyszłości. Kto korzysta z pokoju, do którego kupujesz meble? Czy będzie czuł się komfortowo? Czy wszystkie elementy pokoju pasują do siebie? Pamiętaj, że to co będzie odpowiednie dla jednej osoby, nie musi takie być dla drugiej, szczególnie, gdy z pokoju korzysta cała rodzina.

Nowoczesne meble. Źródło: prestiżowy dom Nowoczesne meble. Źródło: prestiżowy dom

Ważne pytania

Kupując np. sofę czy to na raty czy za gotówkę zadaj sobie pytanie: czy osoby, które będą z niej korzystać będą z niej korzystać sporadycznie? Czy też ma służyć do siedzenia przed telewizją przez długie godziny, do dłuższego wypoczynku, drzemek czy nawet wypoczynku nocnego? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, należy upewnić się, że sofa przede wszystkim będzie wygodna. Jak często odwiedzają Cię znajomi, rodzina? Jeśli dość często, nie kupuj małej sofy, która pomieści dwie osoby.

Zobacz również: Zestawy stoły i krzesła Meble powinny być przede wszystkim wygodne. Źródło: finformation Meble powinny być przede wszystkim wygodne. Źródło: finformation

Ile masz miejsca w pokoju?

Kolejna rzecz – ile realnie masz miejsca, które może zagospodarować nowy mebel? W pokoju musi być wygodnie, powinna być możliwość łatwego przemieszczania się. Odległości pomiędzy osobami w pokoju, siedzącymi na krzesłach czy fotelach powinny zapewniać komfortową rozmowę. Najlepiej, jeśli odległość jest taka, by siadając na skraju swojego miejsca i wyciągając ręce ku sobie, można było dotknąć koniuszkami palców osobę siedzącą w pobliżu . Odstępstwo od tej zasady jest możliwe, w przypadku pomieszczeń o większych powierzchniach.

Wygodny i funkcjonalny salon. Źródło:murator.dom.pl Wygodny i funkcjonalny salon. Źródło:murator.dom.pl

Jakie kolory mają dominować w tym pokoju?

Czy masz już pomysł na harmonijne połączenie barw, które będą zdobić pokój? Nowy mebel musi wpasować się w istniejący ład pokoju, jednak nie tylko na zasadzie wypełnienia, ale również wzbogacenia Twojego pokoju.

Wygodny i funkcjonalny salon. Źródło:murator.dom.pl Wygodny i funkcjonalny salon. Źródło:murator.dom.pl

Harmonijna całość

Przyjrzyj się relacjom pomiędzy kolorami, teksturami i kształtami wypełniającymi Twój pokój. Spraw, by harmonizowała je jedna wspólna cecha. Może to być kolor, wzór lub wzory, wszystko, co kręci się wokół określonej idei i komponuje się w jedną klarowną całość.

Jeżeli zastanawiasz się czy kupując meble na raty robisz dobrze to poniższy link ułatwi Ci podjęcie decyzji: Jak kupować na raty?

Tych kilka rad powinno Ci pomóc. Nie musisz sztywno trzymać się podanego powyżej schematu, nie zawsze wszystkie elementy da się pogodzić.

Zobacz również- Meble do salonu

Publikacja: poniedziałek, 21 lutego 2011r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »