Jak zawiesić lustro w łazience?

Wiadomo, że łazienka bez lustra się nie obejdzie. To, że lustro musi się w niej znajdować jest sprawa oczywistą. Znakiem tego pozostaje nam je zamontować: pytanie tylko jak?

Jak zamontować  lustro w łazience. Źródło: interiorlulu.pl Jak zamontować lustro w łazience. Źródło: interiorlulu.pl

Lustro tradycyjnie wiesza się tak, aby jego dolna krawędź znajdowała się około 20 cm nad umywalką. Dzięki temu lustro nie będzie co chwilę pochlapane od wody. Górna krawędź powinna być równa z górną krawędzią drzwi.

Najczęściej spotykanym sposobem jest wklejenie lustra bezpośrednio w ścianę pomiędzy układane płytki. Jest to dość szybki sposób ma jednak jeden minus a konkretnie zmiany lustra na nowe. Każda z metod ma swoje wady i minusy dlatego zastanówmy się, jakie rozwiązanie jest najlepsze dla nas.

Zobacz również: Jak zyskać dodatkowe miejsce pod schodami?

Kolejnym sposobem jest przykręcenie lustra do tego będziemy potrzebować: 4 wkręty mocujące z dekoracyjnymi „łebkami”, 4 kołki rozporowe, poziomica, miara, ołówek, wiertarka udarowa + wiertła do betonu.

Następnie, gdy mamy już wszystkie potrzebne narzędzia, możemy wziąć się do pracy. Na samym początku przymierzamy lustro do miejsca, w którym ma się znajdować. Za pomocą poziomnicy utrzymujemy poziom i pion. Jeżeli wszystko się układa dobrze za pomocą ołówka wyznaczamy nakreślamy miejsce, w którym będzie znajdowało się lustro. W miejscach zaznaczonych ołówkiem będziemy robić otwory. W zależności od rodzaju nawierzchni wybierzmy odpowiednie wiertło. Następnie możemy zacząć rozwiercanie: w otworze umieszczamy kołki rozporowe i przykręcamy powoli lustro. Musimy robić to z wyczuciem, tak żeby nie spowodować pęknięcia lustra.

Metoda najczęściej stosowana to przyklejenie lustra. Narzędzia, które potrzebujemy to: poziomica, miarka, ołówek, klej (do klejenia luster), taśma dwustronnie klejąca, benzyna ekstrakcyjna. Gdy już dysponujemy potrzebnymi narzędziami możemy przystąpić do pracy.

Na samym początku przymierzamy oczywiście lustro następnie wyznaczamy za pomocą poziomicy i ołówka punkt odniesienia (które będą nam pomocne w celu prawidłowego ustawienia podczas klejenia). Po wykonaniu czynności przymierzenia lustra możemy już nanieść na tył lustra benzyną ekstrakcyjną. Dopiero gdy wyschnie możemy nanieść klej zróbmy to dość sprawnie bo klej szybko schnie musimy zatem niezwłocznie umieścić lustro w wyznaczonym miejscu i równomiernie dociskać.

Montaż lustra w łazience. Źródło: www.e-lazienki.pl Montaż lustra w łazience. Źródło: www.e-lazienki.pl

Kolejnym sposobem jest umocowanie lustra na haczyki. Narzędzia, które będę nam niezbędne to: dwie płytki wieszaki do przyklejenia do lustra z tyłu, 2 haki, klej do luster, 2 kołki rozporowe, poziomica, wiertarka udarowa , wiertła do betonu.

Tak przygotowani możemy przystąpić do pracy. Do spodu lustra przyklejamy specjalnym klejem montażowym specjalne płytki wieszaki. Zaznaczamy miejsce, gdzie będziemy wiercić otwory pod haki. Pamiętajmy tylko żeby zrobić to prosto. Do pustych otworów wkładamy kołki i wkręcamy haki. Na hakach możemy powiesić lustro.

Jeżeli szukasz trwałych i nietuzinkowych mebli to doskonale trafiłeś . W naszej ofercie znajdziesz meble które staną się ozdoba Twojego domu...

Publikacja: piątek, 29 marca 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »