Aranżacja salonu w tym kącika wypoczynkowego

Zanim zaczniemy urządzać salon zastanówmy się jaką funkcję będzie pełnił. Ilu ludzi tyle oczekiwań, dla niektórych salon ma być miejscem reprezentacyjnym dla innych pomieszczeniem gdzie w gronie rodzinnym odpoczniemy. Jedyną zasadą, którą powinniśmy się kierować to zachować równowagę i funkcjonalność w pomieszczeniu.

 Kącik wypoczynkowy. Źródło: przeznaczenianieoszukasz7.blog.pl Kącik wypoczynkowy. Źródło: przeznaczenianieoszukasz7.blog.pl Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą stołów

Dobrze jeżeli w miarę wcześnie wybierzemy meble, pozwoli nam to uniknąć typowych wpadek. Jeżeli mamy taką możliwość wybierzmy meble z jednej kolekcji. Dzięki temu w salonie powinniśmy zachować harmonię jak i pomieszczenie nabierze charakteru.

Zobacz również- Jaki stół wybrać?

Urządzając salon ustalmy jego centralny punkt. To pozwoli nam zaaranżować całość skupiając się na tym jednym punkcie. Obojętnie czy to będzie kominek telewizor czy stolik kawowy. Jeżeli Twoim priorytetem będzie stolik, ustaw go tak, aby tworzył on obszar do swobodnej rozmowy. Wiadomo, że salon sprzyja dyskusjom szczególnie jeżeli spotykamy się w nim w gronie rodzinnym i nie tylko. Dlatego warto zaaranżować go tak, aby ludzie w którym się w nim znajdują mieli możliwość swobodniej nieskrepowanej dyskusji.

Kącik wypoczynkowy.  Źródło: www.limetti.pl Kącik wypoczynkowy. Źródło: www.limetti.pl

Pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej przestrzeni miedzy meblami tak, abyśmy nie musieli się wręcz przeciskać pomiędzy nimi, jak i o odpowiednich rozmiarach mebli. Zatem stolik do kawy powinien być nieco mniejszy niż wysokość sofy i krzeseł, które znajdują się dookoła. Stolik powinien wynosić mniej więcej 1/2-2/3 długości sofy. Pamiętajmy, że stolik powinien zostać umieszczony tak abyśmy mogli swobodnie postawić na nim kubek z kawa, bez konieczności wstawania J czyli mniej więcej 35-45 cm od siedzisk.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Sam-Net

Publikacja: piątek, 05 kwietnia 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »