1. Aranżacja salonu w tym kącika wypoczynkowego • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

05

04.2013

Aranżacja salonu w tym kącika wypoczynkowego

Zanim zaczniemy urządzać salon zastanówmy się jaką funkcję będzie pełnił. Ilu ludzi tyle oczekiwań, dla niektórych salon ma być miejscem reprezentacyjnym dla innych pomieszczeniem gdzie w gronie rodzinnym odpoczniemy. Jedyną zasadą, którą powinniśmy się kierować to zachować równowagę i funkcjonalność w pomieszczeniu.

 Kącik wypoczynkowy. Źródło: przeznaczenianieoszukasz7.blog.pl

Kącik wypoczynkowy. Źródło: przeznaczenianieoszukasz7.blog.pl

Dobrze jeżeli w miarę wcześnie wybierzemy meble, pozwoli nam to uniknąć typowych wpadek. Jeżeli mamy taką możliwość wybierzmy meble z jednej kolekcji. Dzięki temu w salonie powinniśmy zachować harmonię jak i pomieszczenie nabierze charakteru.

Urządzając salon ustalmy jego centralny punkt. To pozwoli nam zaaranżować całość skupiając się na tym jednym punkcie. Obojętnie czy to będzie kominek telewizor czy stolik kawowy. Jeżeli Twoim priorytetem będzie stolik, ustaw go tak, aby tworzył on obszar do swobodnej rozmowy. Wiadomo, że salon sprzyja dyskusjom szczególnie jeżeli spotykamy się w nim w gronie rodzinnym i nie tylko. Dlatego warto zaaranżować go tak, aby ludzie w którym się w nim znajdują mieli możliwość swobodniej nieskrepowanej dyskusji.

Kącik wypoczynkowy.  Źródło: www.limetti.pl

Kącik wypoczynkowy. Źródło: www.limetti.pl

Pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej przestrzeni miedzy meblami tak, abyśmy nie musieli się wręcz przeciskać pomiędzy nimi, jak i o odpowiednich rozmiarach mebli. Zatem stolik do kawy powinien być nieco mniejszy niż wysokość sofy i krzeseł, które znajdują się dookoła. Stolik powinien wynosić mniej więcej 1/2-2/3 długości sofy. Pamiętajmy, że stolik powinien zostać umieszczony tak abyśmy mogli swobodnie postawić na nim kubek z kawa, bez konieczności wstawania J czyli mniej więcej 35-45 cm od siedzisk.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Meble w aranżacjach retro
Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
W stylu klasycznym
Styl klasyczny jest ponadczasowy wiedzą to architekci wnętrz. Styl ten dedykowany jest osobom ceniącym spokój i harmonię. Można powiedzieć że styl klasyczny nie ulega chwilowym modom, zapewnia przytulny klimat i elegancję. czytaj więcej »
Meble z nadrukiem
Meble z nadrukiem to ostatni krzyk mody. Meble z wybranym wcześniej nadrukiem pasują do każdego wnętrza. Ten rodzaj wzornictwa wnętrza jest o tyle ciekawy, czytaj więcej »
Pokój dla dziecka
Wbrew pozorom aranżacja pokoju dla dziecka to nie takie trudne. Wystarczy spojrzeć na malucha, i dostrzec jego potrzeby. Oczywiście nie ma co przesadzać najważniejsze jest bezpieczeństwo maluszka i jego dobry rozwój. czytaj więcej »