Aranżacja salonu - o czym trzeba pamiętać?

Możemy powiedzieć ze salon jest wizytówką domu jak i to ze powinien być pomieszczeniem reprezentacyjnym a może powinien być odzwierciedleniem osobowości?

 Stoły drewniane rozkładane. Źródło: www.urzadzone.pl Stoły drewniane rozkładane. Źródło: www.urzadzone.pl

Nieważne czym będziemy się kierować urządzając salon, bo niektóre elementy są i tak obowiązkowe. Jednym z takich elementów jest oczywiście stół.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą stoły i krzesła

Urządzając salon skupiamy się przede wszystkim na jego stylu. Próbujemy dopasować każdy szczegół, tak aby panował w nim ład i elegancja. Przy całym tym zamieszaniu nie powinniśmy jednak zapomnieć o przeznaczeniu salonu. Jego najważniejszym zadaniem jest umożliwienie nam i rodzinie miejsca w którym będziemy mogli spokojnie wypocząć. Aby tak się stało nie możemy zapomnieć o meblach które powinny być wygodne i funkcjonalne.

Salon nie obejdzie się bez stołu. Stół oczywiście tak samo jak całe wnętrze powinien mieć swój charakter. Pamiętajmy, aby nie kupować go na szybko bez zastanowienia. Pomimo, iż stół jest również elementem dekoracyjnym wnętrza powinien być również funkcjonalny.

Zobacz również- Jaki stół?

Zanim kupimy stół zastanówmy się, jaki stół będzie nam odpowiadał. Czy ma być on prostokątny, owalny a może kwadratowy? Czy powinien być rozkładany czy nie? Jeżeli odpowiemy sobie na te pytania możemy pomału rozpocząć poszukiwania.

Obecnie, w salonie królują małe drewniane stoły możemy je kupić w dowolnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Dzięki szerokiej gamie wzorów czy rozmiarów łatwiej nam będzie dopasować stół do wnętrza

Komplety stoły i krzesła rozkładane. Źródło: www.domowy.pl Komplety stoły i krzesła rozkładane. Źródło: www.domowy.pl

Jeżeli lubimy spożywać posiłki w salonie dobrze gdyby stół był rozkładany. W takim wypadku stół powinien być jednak wysoki, tak abyśmy mogli spokojnie zjeść posiłek. Pamiętajmy, że taki stół powinien być stabilny i dobrze wykonany. Przeważnie są to stoły biesiadne rozkładane. Jeżeli zdecydujemy się na stół biesiadny pomyślmy o krzesłach, które zapewnia nam komfort przy spędzaniu czasu przy stole.

Zobacz również: Krzesła sosnowe

Publikacja: poniedziałek, 08 kwietnia 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »