Jak urządzić jadalnię?

Jadalnie to jedno z ważniejszym pomieszczeń w domu, dlatego warto urządzić ją tak praktycznie i jak i w dobrym stylu. Powinniśmy zadbać o każdy szczegół tak, żeby całe pomieszczenie było w tym samym stylu. Dobierzmy odpowiedni kolor, oświetlenie i oczywiście stół i krzesła. Wszystkie te elementy właściwie dopasowane nadadzą pomieszczeniu odpowiedni charakter.

Zestawy stoły i krzesła. Źródło:  Sam-Net Zestawy stoły i krzesła. Źródło: Sam-Net

Stół z krzesłami w jadalni są najważniejsze.

Wielu z nas marzy o jadalni i w większości mieszkań, nawet tych mniejszych możemy wydzielić strefę, która będzie służyła jako jadalni. W jadalni dominującymi meblami jest stół z krzesłami. To na nich powinniśmy się najbardziej skupić.

Stół
Pamiętajmy ze stół powinien być dopasowany do ilości mieszkańców. Jeżeli mamy dość duże pomieszczenie możemy sobie pozwolić na nieco większy stół taki który w razie potrzeby zmieści większą ilość osób.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: stoły i krzesła

Krzesła
Krzesła powinny być tak dobrane, aby zapewniały komfort podczas spożywaniu posiłków. Ponadto spróbujmy je dopasować do stołu tak, aby zachować równowagę. Tak więc na samym początku wybierzmy stół a później krzesła. Odpowiednia wysokość krzesła do jadalni to taka, która zapewni wysoką swobodę ruchów rąk przy spożywaniu posiłków.

Zestawy stoły i krzesła. Źródło:  Sam-Net Zestawy stoły i krzesła. Źródło: Sam-Net

Kiedy już podejmiemy decyzję i będziemy wiedzieć czego potrzebujemy będzie łatwiej kupić meble. Zanim jednak kupimy meble warto w miarę wcześnie wybrać się do sklepu i obejrzeć usiąść i ocenić. Pamiętajmy ze stół jak i krzesła powinny służyć nam przez wiele lat. Dlatego nie róbmy tego w pośpiechu.

Zobacz również: Aranżacja salonu w tym kącika wypoczynkowego

Publikacja: piątek, 12 kwietnia 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »