Jak wybrać odpowiednie krzesło?

Dziś zastanowimy się jak wybrać odpowiednie krzesło do jadalni. Czym kierować się przy zakupie i na co zwrócić uwagę kupując krzesło?. Które z krzeseł spełnia nasze oczekiwania te wykonane drewna, metalu a może ze sklejki?

Krzesło CC4. Źródło: Sam-Net Krzesło CC4. Źródło: Sam-Net

Pierwszy krok jaki powinniśmy zrobić to określić rozmiar krzesła. Krzesła tak samo jak stół dobieramy do rozmiarów wnętrza jedni z nas dysponują dość dużą jadalnia inni maja ją po prostu w kuchni, i to od jej powierzchni powinniśmy uzależnić rozmiar krzeseł.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą krzeseł w Sam-Net

Dla tych, którzy mają jadalnię w kuchni najlepszym rozwiązaniem wydają się krzesła proste i wytrzymałe. Mogą być wykonane ze sklejki czy metalu. Dla tych, którzy mogą się poszczycić pokaźną jadalnią przeznaczone są okazałe krzesła, które mogą być wykonane z litego drewna.

Niezależnie od rozmiaru musimy pamiętać ze krzesła mają za zadanie zapewnić nam przede wszystkim wygodę podczas spożywania posiłków. Zanim kupimy krzesło najpierw powinniśmy kupić a przynajmniej wybrać stół i do niego dobrać krzesła. Pamiętajmy, że krzesła nie mogą być ani za niskie ani za wysokie. Odpowiednia wysokość krzesła do jadalni powinna być taka aby przy zachowaniu odpowiedniej sylwetki moc swobodnie dosięgnąć do sztućców jak i talerza. Tradycyjnie stół powinien sięgać okolicy naszych żeber.

Krzesło Werona. Źródło: Sam-Net Krzesło Werona. Źródło: Sam-Net

Zapewnijmy sobie wygodę przy stole.

Krzesło żeby było wygodne nie musi mieć podłokietników co nie znaczy że nie może ich mieć. Siedzisko krzesła nie może być nadto zapadnięte i miękkie powinno być na tyle twarde aby móc spędzić na nim nawet parę godzin. Zwróćmy również uwagę na to czy krzesło jest łatwe w utrzymaniu czystości.

Zobacz również: Aranżacja salonu o czym trzeba pamiętać

Publikacja: poniedziałek, 15 kwietnia 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »