Pokój dzienny dwie strefy

Planowanie pokoju dziennego to dzieło na lata. Wybór stylu nie należy do prostych zadań szczególnie jeżeli chodzi o salon. Pamiętajmy, że z salonu korzysta cała rodzina: trzeba go zatem urządzić tak, aby wszyscy czuli się w nim komfortowo.

Zestaw stół i krzesła Z144. Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z144. Źródło: Sam-Net

Salon wraz z jadalnią należą do pomieszczeń tak zwanych rodzinnych. Jeżeli w naszym domu nie ma miejsca na osobną jadalnię mamy dwa wybory albo z niej całkowicie zrezygnować albo podzielić salon na strefę przeznaczoną na jadalnię i strefę służącą do wypoczynku.

Zapraszamy do naszego sklepu w naszej ofercie znajdziesz zestawy stoły i krzesła

W chwili, gdy wybierzemy pierwszą opcję powinniśmy skupić się na funkcjonalności salonu, który w tym przypadku będzie nam służyć jako miejsce spotkań przy stole i jako miejsce, gdzie będziemy mogli wypocząć po wielu godzinach pracy. Powinniśmy wybrać meble funkcyjne, w szczególności jeżeli chodzi o stół, który w tym przypadku powinien być troszkę niższy niż stół przeznaczony do jadalni. Powinien mieć jednak funkcję rozłożenia w wypadku spotkań w gronie rodzinnym. Może okazać się to bardzo przydatne.

Zestaw stół i krzesła Z94.  Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z94. Źródło: Sam-Net

Jeżeli wybierzemy drugą opcję powinniśmy dysponować dużą powierzchnią. To umożliwi nam dokładne określenie konkretnych stref. W strefie jadalnej powinien znajdować się oczywiście stół z krzesłami, przy którym toczy się rozmowa, gdzie jada się wspólne posiłki. W strefie wypoczynkowej zazwyczaj znajduje się telewizor i to wokół niego skupiamy resztę mebli takich jak sofa, fotele i stolik do kawy. Pamiętajmy, że w tym przypadku meble z dwóch stref powinny mieć podobny charakter tak aby całość tworzyła wspólną harmonię.

Zobacz również: Fotel Richard to wygoda i nowoczesny design

Publikacja: czwartek, 25 kwietnia 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »