1. Jaki stół do sali konferencyjnej? • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

29

04.2013

Jaki stół do sali konferencyjnej?

Wizytówką dużych firm często jest sala konferencyjna. To, w jaki sposób jest urządzona często świadczy o firmie i może okazać się kluczem do sukcesu. W sali konferencyjnej prowadzone są rozmowy nie tylko z kontrahentami, ale również tu często prowadzone są szkolenia i wykłady podnoszące kwalifikacje pracowników, a także rozmowy na najwyższym szczeblu decydujące o dalszym rozwoju firmy.

Zestaw stół i krzesła Biesiadny K1. Źródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Biesiadny K1. Źródło: Sam-Net

Podstawa na sali konferencyjnej to oczywiście stoły i krzesła. Stoły i krzesła powinny być dobierane do wielkości pomieszczenia. Jeżeli dysponujemy mniejszą powierzchnią wybierzmy zestawy, przy których zasiądzie 8-10 osób. Większe firmy, które dysponują dużą powierzchnią sal mogą sobie pozwolić na większą ilość stołów w zależności od potrzeb.

Sala konferencyjna jest specyficznym miejscem, dlatego pamiętajmy o zapewnieniu każdemu z uczestników spotkania wygodę i komfort. Często na takich spotkaniach uczestnicy korzystają z laptopów, notatnika, a do tego oczywiście potrzebne jest miejsce. Tak też postarajmy się, aby na jedną osobę przypadała przestrzeń ok. 80-90 cm długości stołu.

Stół nie obejdzie się bez krzeseł. Wybierając krzesła pamiętajmy, że przede wszystkim powinny być wygodne. Krzesło ma za zadanie zapewnić komfort i wygodę szczególnie przy wielogodzinnych spotkaniach. Weźmy pod uwagę krzesła z obiciem najlepiej drewniane. Drewno kojarzy się od lat z elegancją i ponadczasowością. Eleganckie krzesło w połączeniu ze stołem sprawia, że sala konferencyjna nabiera wyjątkowego charakteru.

Zestaw stół i krzesła Z83.Źródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z83.Źródło: Sam-Net

Kolejnym ważnym aspektem jest odpowiednie oświetlenie. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być światło punktowe. Najlepiej jeżeli gdyby znalazło się bezpośrednio przy każdym stanowisku. Dobrze wyposażona sala konferencyjna powinna posiadać projektor oraz ekran do wyświetlania prezentacji. W dużych pomieszczeniach przydatne byłyby również mikrofon i odpowiednie nagłośnienie, które zapewni optymalny przekaz informacji i właściwą komunikację podczas dużych konferencji.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »