Jaki stół do sali konferencyjnej?

Wizytówką dużych firm często jest sala konferencyjna. To, w jaki sposób jest urządzona często świadczy o firmie i może okazać się kluczem do sukcesu. W sali konferencyjnej prowadzone są rozmowy nie tylko z kontrahentami, ale również tu często prowadzone są szkolenia i wykłady podnoszące kwalifikacje pracowników, a także rozmowy na najwyższym szczeblu decydujące o dalszym rozwoju firmy.

Zestaw stół i krzesła Biesiadny K1. Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Biesiadny K1. Źródło: Sam-Net

Podstawa na sali konferencyjnej to oczywiście stoły i krzesła. Stoły i krzesła powinny być dobierane do wielkości pomieszczenia. Jeżeli dysponujemy mniejszą powierzchnią wybierzmy zestawy, przy których zasiądzie 8-10 osób. Większe firmy, które dysponują dużą powierzchnią sal mogą sobie pozwolić na większą ilość stołów w zależności od potrzeb.

Zobacz również: Pokój dzienny dwie strefy

Sala konferencyjna jest specyficznym miejscem, dlatego pamiętajmy o zapewnieniu każdemu z uczestników spotkania wygodę i komfort. Często na takich spotkaniach uczestnicy korzystają z laptopów, notatnika, a do tego oczywiście potrzebne jest miejsce. Tak też postarajmy się, aby na jedną osobę przypadała przestrzeń ok. 80-90 cm długości stołu.

Zobacz jeszcze: Zestaw tygodnia Z111

Stół nie obejdzie się bez krzeseł. Wybierając krzesła pamiętajmy, że przede wszystkim powinny być wygodne. Krzesło ma za zadanie zapewnić komfort i wygodę szczególnie przy wielogodzinnych spotkaniach. Weźmy pod uwagę krzesła z obiciem najlepiej drewniane. Drewno kojarzy się od lat z elegancją i ponadczasowością. Eleganckie krzesło w połączeniu ze stołem sprawia, że sala konferencyjna nabiera wyjątkowego charakteru.

Zestaw stół i krzesła Z83.Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z83.Źródło: Sam-Net

Kolejnym ważnym aspektem jest odpowiednie oświetlenie. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być światło punktowe. Najlepiej jeżeli gdyby znalazło się bezpośrednio przy każdym stanowisku. Dobrze wyposażona sala konferencyjna powinna posiadać projektor oraz ekran do wyświetlania prezentacji. W dużych pomieszczeniach przydatne byłyby również mikrofon i odpowiednie nagłośnienie, które zapewni optymalny przekaz informacji i właściwą komunikację podczas dużych konferencji.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Sam-Net Zestaw Biesiadny MAX - stół od 160 do 360 cm

Publikacja: poniedziałek, 29 kwietnia 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »