Salon musi być dopasowany do Ciebie

Salon jest często odzwierciedleniem naszej osobowości. Jego wystrój zależy od tego, w jaki sposób postrzegamy świat. Niezależnie od tego jak go urządzimy nieodłącznym elementem salonu jest stół. Bez niego żaden salon nie spełniał by już swojej roli.

Zestaw stół i krzesła Z49. Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z49. Źródło: Sam-Net

Urządzając salon zwróćmy uwagę, aby meble które się w nim znajdą pasowały do siebie stylistyką. To samo tyczy się dodatków one również powinny być w podobnej tonacji.

Zobacz również: Jaki stół do sali konferencyjnej?

Kupując meble zwróćmy uwagę z czego są wykonane i jak są wykonane. Często o jakości świadczą szczegóły.

Kupując stół nie róbmy tego na szybko. Stół jak reszta mebli jest elementem dekoracyjnym jednak to nie jedyna cecha którą powinien spełniać. Stół powinien być przede wszystkim praktyczny czyli powinien być dopasowany do naszych potrzeb.

Stół jak i resztę mebli dopasowujemy do pomieszczenia, zatem w mniejszych pomieszczeniach powinny znajdować się meble proste nie zajmujące wiele miejsca. Dlatego do mniejszego salonu pasują stoły niewielkie delikatne. Oczywiście taki stół powinien mieć funkcje rozłożenia - ta funkcja zapewni nam wygodę przy niedzielnym obiedzie.

Zestaw stół i krzesła Z94. Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z94. Źródło: Sam-Net

W przypadku dużych salonów możemy sobie pozwolić na meble masywne duże. W przypadku stołu, możemy zaszaleć :) Może być on duży a nawet bardzo duży zastanówmy się tylko jaki stół naprawdę potrzebujemy. Gdy wyznaczymy sobie nasze oczekiwania potrzeby będziemy w stanie określić jak ma wyglądać nasz salon.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Sam-Net

Publikacja: poniedziałek, 06 maja 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »