Styl duński w mieszkaniu

Styl duński powstał za sprawa Kaarem Klint, twórcy Wydziału Meblarskiego kopenhaskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jako pierwszy postanowił połączyć walory estetyczne z funkcjonalnością mebli.

Dom w stylu duńskim. Źródło: regiodom.pl Dom w stylu duńskim. Źródło: regiodom.pl

Styl duński pasuje zarówno do dużych jak i małych pomieszczeń. W stylu duńskim dominuje przeważnie biel jak i kolory jasne. W domach urządzonym na wzór stylu duńskiego często można dostrzec delikatny kontrast pomiedzy podłogą a ścianami. Najczęściej dostrzegamy podłogę z drewna o naturalnych barwach przy jasnych ścianach uzyskujemy niezwykły efekt. Żeby ożywić wnętrze możemy użyć kolorów takich jak żółć, zieleń, czerwień i róż. Mogą być również w kolorach brązu, granatu i czerni. Zależy to przede wszystkim od nas bo to my powinniśmy czuć się najlepiej w swoim domu.

Zobacz również- Salon musi być dopasowany do Ciebie

W stylu duńskim oprócz bieli dominuje światło i to te naturalne: im więcej tym lepiej. Dzięki połączeniu jasnych barw z naturalnym światłem wnętrze wydaje się jeszcze bardziej przestronne. Jeżeli chodzi o meble to w stylu duńskim dominują meble z drewna, wikliny najważniejsze, żeby były funkcjonalne i przy tym wykonane z naturalnych materiałów. Dzięki wykorzystaniu materiałów ekologicznych wnętrze staje się przytulne.

Dom w stylu duńskim. Źródło:  projektowanie-wnetrz.wieszjak.pl Dom w stylu duńskim. Źródło: projektowanie-wnetrz.wieszjak.pl

Pamiętajmy, że w stylu duńskim najważniejsza jest funkcjonalność. Im mniej tym lepiej. Duńskie domy cechują się minimalizmem: ich wyposażenie jest skupione na funkcjonalności. Dlatego aranżując dom w tym stylu skupmy się na rzeczach funkcjonalnych .

Zapraszamy do zapoznania się z nasza aktualną ofertą stoły i krzesła

Publikacja: piątek, 10 maja 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »