Jak wybrać odpowiedni fotel do salonu?

Dla każdego z nas wygoda oznacza co innego. Niektórzy lubią niemal zapaść się w fotelu, inni preferują twarde stabilne fotele inni zaś zwracają uwagę na wygląd mebla. Niezależnie od tego czym się kierujemy fotel powinien gwarantować wygodę.

Fotel Conwy. Źródło: Sam-Net Fotel Conwy. Źródło: Sam-Net

W polskich domach zazwyczaj spotyka się od czterech do dwóch foteli w salonie. Jest to optymalne rozwiązanie ze względu na ich rozmiar i fakt że zajmują więcej miejsca niż w przypadku puf czy krzeseł. Większa ich liczba może przytłoczyć całe pomieszczenie dlatego najpopularniejszym rozwiązaniem jest zestawienie fotela z sofą.

Zobacz również- Salon musi być dopasowany do Ciebie

Oprócz wygody i oczywistych walorów estetycznych zwróćmy uwagę na kolejnym aspekt, który jest niezwykle ważny jeżeli mamy w domu alergika. Jest to oczywiście wykonanie fotela a raczej to z czego jest wykonany, czyli materiał. Jeżeli w domu mamy alergika to zwróćmy uwagę, by zakupiony fotel był wykonany z materiałów przyjaznych dla alergików.

Fotel Chamberlain + pufa. Źródło: Sam-Net Fotel Chamberlain + pufa. Źródło: Sam-Net

Dobrze by było gdyby fotele pasowały do reszty mebli znajdujących się w salonie. Na polskim rynku nie brakuje ciekawych nowatorskich rozwiązań, dzięki którym możemy bez problemu dobrać odpowiedni fotel do naszego mieszkania. Nowoczesne fotele nie tylko gwarantują wygodę, ale również idealnie reprezentują się w salonie.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza aktualną ofertą fotele tapicerowane

Publikacja: poniedziałek, 20 maja 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »