Styl włoski w salonie

Styl włoski inspirował i inspiruje nadal. Początki nurtu we wzornictwie zauważamy w latach pięćdziesiątych XX wieku i trwa do dziś. Meble włoskie tak samo jak i wnętrza podziwiane są za niebagatelny styl we wzornictwie, który tworzy ponadczasowy charakter.

Salon w stylu włoskim. Źródło:  polki.pl Salon w stylu włoskim. Źródło: polki.pl

Styl włoski łączy w sobie zamiłowanie do własnej tradycji jak i podziw dla nowości. Inaczej mówiąc wnętrze w stylu włoskim to szczypta nowoczesności z elegancją. Włosi z pasją potrafią łączyć różnorodność wzorów dzięki czemu powstaje wnętrze pełne barw jak i harmonii.

Zobacz również- Styl glamour

Salon w stylu włoskim to przede wszystkim harmonia. Umiejętne połączenie kolorów oraz różnorodność faktur sprawiają, że wnętrze nabierze subtelnego włoskiego stylu. Zrezygnuj z nadmiaru bibelotów kieruj się zasadą im mniej tym lepiej. To sama tyczy się wszelakich ozdób, postaraj się zachować równowagę.

Salon w stylu włoskim. Źródło:  www.pinger.pl Salon w stylu włoskim. Źródło: www.pinger.pl

Szukając mebli do salonu nie musisz od razu jechać do Włoch. Na polskim rynku jest dużo producentów którzy mają szeroki wybór mebli. Przebierając w ofertach zwróć uwagę na obicia tkanin. Meble włoskie powinny cechować się dobrej jakości tkaniną lub skórą, które uwodzą urodą i wygodą. Ponadto meble powinny być drewniane ponieważ drewno sprawia, że pomieszczenie staje się cieplejsze w odbiorze a o to nam właściwie chodzi. Nie zapomnij też o odpowiednim oświetleniu, które podkreśli wybrane elementy dekoracyjne w salonie.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza aktualną ofertą fotele tapicerowane

Publikacja: niedziela, 26 maja 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »