Aranżacja lata 80-te

W latach 80-tych wraz z przełomem technologicznym projektanci postawili na produkcję masową . Dzięki czemu meble były dostępne w niższych cenach a przy czym gwarantowały przyzwoity wygląd. W tym samym czasie do produkcji mebli wykorzystywano sklejkę która jest używana do dnia dzisiejszego. Meble wykonane ze sklejki miały bardziej ergonomiczny kształt które były dopasowane do sylwetki człowieka.

Zobacz równie: Styl włoski w salonie

Urządzając salon na wzór z lat 80-tych zwracajmy uwagę na kształt mebli. Meble z lat 80-tych miały ergonomiczne kształty tzn. były one opływowe, o zaokrąglonych krawędziach. Kształt oraz wykonanie miały zagwarantować wygodę. Fotele czy kanapy w tym czasie były niższe i wygodniejsze, stały się ergonomiczne dopasowane do sylwetki człowieka.

W latach 80-tych nie tylko liczyła się wygoda ale również funkcjonalność. Funkcjonalność miała zapewnić dobrze nam wszystkim znane meblościanki. Były one nad wyraz funkcjonalne. Nie wiem czy pamiętacie meblościanki, w których między schowkami mieściło się opuszczane łóżko i blat-biurko. Jedyną wadą meblościanek był ich rozmiar i wygląd, przytłaczały całe pomieszczenie. Dziś raczej nie stawiała bym jej w salonie ani w żadnym innym pomieszczeniu. Jeżeli mamy jednak troszkę wolnego miejsca na zagospodarowanie pomyślmy o meblach modułowych. Meble modułowe są funkcjonalne zajmują o wiele mniej miejsca niż ich poprzedniczka meblościanka.

Aranżacja salonu w stylu 80-tym. Źródło: www.urzadzone.pl Aranżacja salonu w stylu 80-tym. Źródło: www.urzadzone.pl

Dziś urządzając salon na wzór z lat 80- tych możemy bez problemy wyposażyć w mieszkanie w przedmioty inspirowanych na lata osiemdziesiąte. Nie zależnie czy mają to być meble czy przedmioty takie jak lampa z kloszem znajdziesz bez problemu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: znajdziesz w niej m.in. zestawy krzeseł ze stołami

Publikacja: poniedziałek, 03 czerwca 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »