1. Trochę o meblach bukowych • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

13

06.2013

Trochę o meblach bukowych

Każdy z nas chciałby posiadać piękne i trwałe meble. Najczęściej spotykane meble w domach to meble drewniane. Niezaprzeczalnie meble drewniane odznaczają się niepowtarzalnym charakterem. Ich naturalne piękno staję się ozdobą każdego pomieszczenia w którym się znajdują. Jeżeli zdecydujemy kupicie właśnie meble drewniane warto wcześniej zapoznać się z ich specyfiką.

Zestaw stół i krzesła Z26. Źródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z26. Źródło: Sam-Net

Należałoby zaznaczyć iż nie każde meble wykonane z drewna są takie same. Wszystko to oczywiście zależy od tego z jakiego materiału zostały wykonane. Dziś zajmiemy się meblami wykonanymi z drewna bukowego.

Buk to jak wiadomo to drzewo długowieczne najbardziej wartościowe staje się po przekroczeniu 100lat. Buk jako drewno jest powszechnie używane w przemyśle meblarskim dlatego iż jest trwałe, ścisłe i dobrze znosi duże obciążenia. Jednakże aby nabrało odporności musi być poddane działaniu pary wodnej. Ten zabieg zabezpiecza bukowe drewno przed późniejszym paczeniem się i zniekształcaniem.

Zestaw stół i krzesła Z74. Źródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z74. Źródło: Sam-Net

Meble bukowe to znany i popularny materiał budowlany dla mebli. Dzieje się tak dlatego ponieważ meble wykonane z drewna bukowego są odporne i trwałe. Ponadto nie wymagają specjalnie pielęgnacji przy czym staja się bardzo wygodne w użytkowaniu. Najczęściej meble wykonane z drewna bukowego to stoły i krzesła. W naszej ofercie znajdziecie Państwo właśnie stoły i krzesła wykonane z tego właśnie materiału.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »