Trochę o meblach bukowych

Każdy z nas chciałby posiadać piękne i trwałe meble. Najczęściej spotykane meble w domach to meble drewniane. Niezaprzeczalnie meble drewniane odznaczają się niepowtarzalnym charakterem. Ich naturalne piękno staję się ozdobą każdego pomieszczenia w którym się znajdują. Jeżeli zdecydujemy kupicie właśnie meble drewniane warto wcześniej zapoznać się z ich specyfiką.

Zestaw stół i krzesła Z26. Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z26. Źródło: Sam-Net

Należałoby zaznaczyć iż nie każde meble wykonane z drewna są takie same. Wszystko to oczywiście zależy od tego z jakiego materiału zostały wykonane. Dziś zajmiemy się meblami wykonanymi z drewna bukowego.

Zobacz również- Krzesło Torino wyróżnia się nieprzeciętnym designem

Buk to jak wiadomo to drzewo długowieczne najbardziej wartościowe staje się po przekroczeniu 100lat. Buk jako drewno jest powszechnie używane w przemyśle meblarskim dlatego iż jest trwałe, ścisłe i dobrze znosi duże obciążenia. Jednakże aby nabrało odporności musi być poddane działaniu pary wodnej. Ten zabieg zabezpiecza bukowe drewno przed późniejszym paczeniem się i zniekształcaniem.

Zestaw stół i krzesła Z74. Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z74. Źródło: Sam-Net

Meble bukowe to znany i popularny materiał budowlany dla mebli. Dzieje się tak dlatego ponieważ meble wykonane z drewna bukowego są odporne i trwałe. Ponadto nie wymagają specjalnie pielęgnacji przy czym staja się bardzo wygodne w użytkowaniu. Najczęściej meble wykonane z drewna bukowego to stoły i krzesła. W naszej ofercie znajdziecie Państwo właśnie stoły i krzesła wykonane z tego właśnie materiału.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza aktualną ofertą stoły i krzesła

Publikacja: czwartek, 13 czerwca 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »