Styl eklektyczny w salonie

Styl eklektyczny to łączenie tradycji z nowością, ale to nie wszystko. W stylu eklektycznym (eklektyzm) ważna jest również funkcjonalność. Stylizując salon na eklektyczny postaw na stare meble, minimalizm nie zapominając o nowoczesnych dodatkach.

 Styl eklektyczny w salonie. Źródło: www.e-aranzacje.pl Styl eklektyczny w salonie. Źródło: www.e-aranzacje.pl

Aby uzyskać odpowiedni efekt spróbujmy wykorzystać meble stare dotknięte czasem. Oczywiście żeby takie meble stały się ozdobą salonu powinniśmy starannie je odnowić, a w późniejszym czasie odpowiednio wyeksponować. Pamiętajmy ze renowacja mebli często jest tańsza od kupna mebli nowych. Jeżeli jednak nie mamy takich mebli wybierzmy się do sklepu z antykami albo poszukajmy mebli wzorowanych na dawne epoki. Kupując meble czy konkretny mebel zwróćmy uwagę żeby nie był jednolity. W stylu eklektycznym nie sprawdzają się meble "nudne", w jednolitej tonacji.

Zobacz również- Fotel Tantra- fantazja formy

Aranżując salon czy tez inne pomieszczenie kierujmy się zasadą: im mniej tym lepiej. Jeżeli po zakończeniu pracy okaże się ze pominęliśmy jakieś miejsce to w każdej chwili będziemy mogli je wypełnić.

Styl eklektyczny w salonie. Źródło : www.domoplus.pl Styl eklektyczny w salonie. Źródło : www.domoplus.pl

Najczęściej do aranżacji w stylu eklektycznym łączy się styl współczesny dokładając elementy antyczne. Pamiętajmy, aby zachować równowagę jeżeli przesadzimy to salon stanie się bez wyrazu i trudno będzie odgadnąć w jakim stylu jest urządzony. Dlatego zdecydujmy się na jeden styl który będzie dominował. Jeżeli chcemy, aby nasz salon był bardziej elegancki użyjmy stonowanych kolorów.

Zanim jednak zdecydujemy się na ten konkretny styl powinniśmy zastanowić się, czy na pewno będziemy dobrze się czuć w takim połączaniu. Pamiętając że eklektyzm to mieszanka nowości z odrobina ubiegłych epok.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza aktualną ofertą stoły i krzesła

Publikacja: piątek, 14 czerwca 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »