Stół okrągły jako symbol równości i braterstwa

Stół okrągły w jadalni to coś więcej niż tylko miejsce, gdzie możemy zjeść wspólny posiłek. Jadalnia to miejsce spotkań a nic tak nie sprzyja miłej atmosferze jak wspólny posiłek przy stole szczególnie, gdy jest to stół okrągły.

Zestaw stół i krzesła Z113. Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z113. Źródło: Sam-Net

Stół okrągły jest symbolem równości i braterstwa, jest rozpoznawalny w całej Europie. Każdy z nas zna legendę o królu Arturze, gdzie najważniejsze rozmowy przeprowadzano właśnie przy okrągłym stole. Tak stół okrągły stał się najbardziej pożądanym meblem w naszych domach, z prostej przyczyny wszyscy przy nim są równi.

Zobacz również- Zestaw Z106 to nowoczesność połączona z komfortem

Stół okrągły przez niektórych z nas jest niedoceniany ze względu na to ze zazwyczaj zajmuje więcej miejsca niż stoły kwadratowe czy prostokątne. Jednak przy stole okrągłym zmieści się więcej biesiadników a to dlatego że stół ten nie ma kantów. Dzięki temu każdy z nas może przy stole czuć się swobodnie bo żadne z miejsc nie wyróżnia biesiadników.

Zestaw stół i krzesła Z133. Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z133. Źródło: Sam-Net

Stół okrągły wywołuje pozytywne skojarzenia tak zwanego domowego ogniska. Kojarzy nam się z ciepłem, stabilnością itd. Dlatego może warto urządzić jadalnie w miłych ciepłych kolorach które będą idealnie współgrać ze stołem. Nie zapomnijmy o odpowiednim oświetleniu, pamiętajmy że im więcej światła tym lepiej. Jeżeli wybierzemy ciemny drewniany stół to dla kontrastu wybierzmy jasne kolory na ścianę. Dzięki tym stół stanie się sam w sobie ozdoba naszej jadalni.

Jeśli poszukujesz stołu lub krzeseł, zajrzyj do naszej oferty. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Publikacja: poniedziałek, 08 lipca 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »