Nowoczesne meble drewniane

Dwa podstawowe walory mebli drewnianych to ich wytrzymałość oraz ładna estetyka. Estetyka wiąże się ze stylem. Tym razem skupimy się na stylu nowoczesnym, czyli potocznie mówiąc na meblach nowoczesnych.

Zestaw stół i krzesła Z101. Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z101. Źródło: Sam-Net

Termin ten najczęściej odnosi się do trendów w wystroju, które swe początki mają w latach 50. i 60. XX wieku. Wystrój nowoczesny rozpoczął eksperymentowanie z różnymi typami materiałów syntetycznych, jak elementy winylowe, metalowe, chromowane, szklane. Poza nowymi materiałami pojawiły się nowe faktury, wzory, kolory mebli.

Zobacz również: Stół okrągły jako symbol równości i braterstwa

Do popularnych projektantów wystroju i mebli nowoczesnych zalicza się Hermana Millera, Florence Knoll Bassetta, Knoll Hansa i innych. To dzięki nim zawdzięczamy rozkwit mebli modułowych, sof, kredensów, różnych rodzajów oświetleń, itp.

Zestaw stół i krzesła Z21. Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z21. Źródło: Sam-Net

Meble nowoczesne zakończyły erę mebli z elementami ozdobnymi. Meble nowoczesne to funkcjonalność i praktyczność. Funkcja ozdobna jest bardziej pochodną, niż celem samym w sobie. Nowoczesne meble łączą w sobie harmonię, elegancję oraz minimalizm.

Jeśli poszukujesz stołu lub krzeseł, zajrzyj do naszej oferty. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Publikacja: czwartek, 18 lipca 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »