Jak wygląda proces produkcji naszych mebli?

Mebel to nie jest po prostu kawałek drewna lepiej lub gorzej opakowany. Dysproporcje cenowe mebli dostępnych na rynku nie wynikają tylko z tego, że ktoś chce mniej lub więcej zarobić. Dlaczego za podobny wzór krzesła czy stołu w jednym sklepie płacimy 200 zł w innym 400? No właśnie, dlaczego? Bo jakość ma znaczenie! Bo wytworzenie produktu dobrej jakość kosztuje więcej.

Zestaw stół i krzesła Z16  Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z16 Źródło: Sam-Net

W tym artykule chcemy Wam pokazać jak produkujemy nasze meble. Chcemy, żebyście mieli świadomość, co składa się na finalny produkt, który otrzymujecie. Chcemy, żebyście zobaczyli, jak dbamy o każdy element produktu, który Wam oferujemy. Gotowi? To zaczynamy.

Zobacz również- Zestaw Biesiadny Max to komfort i wygoda

Nie będziemy jakoś szczególnie odkrywczy, jeśli powiemy, że wszystko zaczyna się od... lasu. Najpierw, specjalnie wyselekcjonowane do wycinki drzewa bukowe przywożone są na teren naszej fabryki.

Zestaw stół i krzesła Z30. Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z30. Źródło: Sam-Net

Zanim wykorzystamy je do produkcji naszych mebli, drewno poddajemy specjalistycznej obróbce wstępnej. Drewniane bale, które będą budulcem naszych mebli, rżnięte są na deski w naszym tartaku.

Zobacz również- Ława Werona - wygoda i wygląd

Następnie, pocięte w deski drewno przewożone jest do suszarni, gdzie rozpoczyna się proces suszenia. Jest to bardzo istotny element produkcji mebli. Drewno musi być wysuszone tak, aby zmniejszyło swoją wilgotność do poziomu 8-10%. Jeśli drewno nie jest odpowiednio wysuszone i zostaną z niego wykonane meble, np. krzesła, to ich proces suszenia odbędzie się...w naszych domach. A to oznacza, że niewłaściwie wysuszone drewno spowoduje, że meble po okresie np. roku zmniejszą swoją objętość i się rozejdą. I tu tkwi jedna z przyczyn, dlaczego niektóre oferty mebli dostępnych na naszym rynku są tak tanie. Tanie, w tym wypadku, oznacza po prostu gorsze!

Zestaw stół i krzesła Z113. Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z113. Źródło: Sam-Net

Kolejnym etapem, po należytym wysuszeniu drewna, jest wykonanie poszczególnych elementów krzeseł i stołów. Odbywa się to w sposób zautomatyzowany za pomocą specjalistycznych maszyn.

Powstałe w ten sposób elementy są przewożone do odpowiednich działów produkcyjnych (zdjęcie 5a). W tychże działach, elementy te są poddane obróbce szlifowania.

Zobacz również- Stół bankietowy w sali konferencyjnej

Niektóre elementy krzeseł, a także blaty wykonuje się na maszynie typu CNC. Jest to niezwykle precyzyjne urządzenie, które wykonuje kształty, które w kolejnych etapach produkcyjnych dopasowuje się do siebie nawzajem. Tak wykonane kształty muszą być spasowane co do milimetra, inaczej mebel będzie niedopasowany. A niedopasowany mebel oznacza jego skróconą żywotność i większą awaryjność. A takie meble, niestety również spotyka się na rynku. ..

Następnie meble są składane i składowane w magazynach w optymalnej dla nich temperaturze.

Meble są już gotowe. No, prawie. Bo przecież czekamy jeszcze na odpowiednie ich wybarwienie. Ale zanim do tego przejdziemy....meble trzeba poddać ostatecznej obróbce - należy je wyszlifować oraz dokładnie wyczyścić. Jeśli na tym etapie obróbki ręcznej dojdzie do zaniedbań, meble nie będą tak długo cieszyć oka, jak powinny. Dopiero po zakończeniu tego etapu, meble są malowane, lakierowane i po ich wyschnięciu z dumą wysyłamy je do Was, Szanowni Klienci.

Zestaw stół i krzesła Z100. Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z100. Źródło: Sam-Net

Wszystkie omówione tu etapy są absolutnie niezbędne, dla naszych wewnętrznych wymogów co do jakości produktów. Wkładamy dużo serca i pracy na każdym etapie produkcji i bezwzględnie przestrzegamy rygorystycznych procedur. Dzięki temu, otrzymujemy jakość, której się nie wstydzimy. Z dumą prezentujemy Wam nasze produkty, ponieważ jesteśmy całkowicie przekonani co do ich jakości. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Szukasz mebli na miarę swoich potrzeb? Jeżeli tak to koniecznie odwiedź nasz sklep

Publikacja: poniedziałek, 22 lipca 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »