1. Stoły do pokoju, salonu • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

25

07.2013

Stół do pokoju gościnnego

Aranżując salon zazwyczaj skupiamy się na jego wyglądzie. Ważne są dla nas rodzaj tapicerki, sofy, fotele czy ogólny charakter salonu. Mało kto zwraca uwagę na stół... a powinien on być częścią aranżacyjną naszego pokoju gościnnego.

Zestaw stół i krzesła Z47. Źródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z47. Źródło: Sam-Net

Dobrze by było, gdyby nasz stół do pokoju lub salonu tak samo, jak wnętrze posiadał określony charakter - styl. Dlatego nie należy kupować pierwszego lepszego stołu w pierwszym z napotkanych sklepów. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, poświęćmy trochę czasu i znajdźmy ten idealny, sprawdźmy opinie i cennik. Pamiętajmy, że nie tylko wygląd stołu jest ważny również to, z jakiego materiału jest wykonany.

Traktujmy stół jako kolejny element aranżacyjny, który oprócz wyglądu powinien być funkcjonalny. Najczęściej wybierane stoły do salonu to stoły okrągłe raczej małe, ale oczywiście możemy wybrać jakiś inny krzątał owalny bądź prostokątny. Niezależnie od tego, na jaki kształt się zdecydujemy powinien być on dopasowany do wymiarów pomieszczenia. Zatem nie powinien być ani za duży ani za mały.

Zestaw stół i krzesła Z19. Źródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z19. Źródło: Sam-Net

Stół nie powinien być centralnym punktem aranżacyjnym w salonie, a jedynie jego dodatkiem. Dlatego przeważnie w pokojach gościnnych zauważamy stoły małe. Pamiętajmy, że nawet małe stoły do pokoju czy salonu powinny mieć możliwość rozłożenia. Dzięki temu w każdej chwili będziemy mogli powiększyć jego powierzchnie użytkową. Co często przydaje się w chwili gdy spodziewamy się gości.

Stoły do pokoju

Jeśli pomieszczenie pełni funkcję pokoju dziennego i miejsca pracy, warto pomyśleć nad zakupem mebla ze sklepu internetowego, który będzie rozkładany. Na co dzień stolik może być złożony, stanowić miejsce do pracy przy komputerze, czytania książek, a gdy nadejdą goście, szybko zmieni się w przestronne miejsce do wspólnego biesiadowania. Jako stoliki do pokoju świetnie sprawdzą się modele okrągłe lub kwadratowe, które nie zajmują dużo miejsca. Choć opinie o stolikach drewnianych bywają różne, zawsze będą stanowiły uniwersalny mebel, który wpasuje się w każdą aranżację wnętrza. Warto wybrać mebel wykonany z twardszego drewna, dzięki czemu zostanie ograniczone ryzyko powstawania wgłębień i zadrapań podczas jego codziennego użytkowania.

Stoły do salonu

Mając do dyspozycji salon połączony z jadalnią, warto zdecydować się na zakup modelu, który może pomieścić wszystkich gości. Ulokowanie mebla w pomieszczeniu zależy od ilości dostępnej przestrzeni i wymiarów, jednak często najlepszym rozwiązaniem jest, aby stoły do salonu umieszczone były przy ścianie. Aby można było wygodnie siedzieć, warto zostawić 80-100 cm wolnego miejsca od krawędzi. Wybór mebla zależy oczywiście nie tylko od jego ceny, ale od rozkładu pomieszczenia - jest to główne kryterium wyboru pomiędzy owalnymi a prostokątnymi modelami. Charakterystyka okrągłych stolików przedstawia się następująco:
• zajmują optycznie mniej miejsca,
• lepiej prezentują się na środku pokoju, gorzej w kącie,
• podział miejsc dla gości jest równy,
• brak ostrych kantów jest elementem przyjaznym dzieciom.

Tego typu stoliki mogą świetnie sprawdzić się jako element rozdzielający otwartą kuchnię od salonu. Prostokątne lub kwadratowe stoliki mogą natomiast lepiej wypełnić przestrzeń w kącie urządzanego pomieszczenia, tworząc z odpowiednio dobranymi krzesłami spójną, elegancką całość. Choć wybór stołów do pokoju lub salonu może wydawać się trudny, szeroka dostępność modeli, wzorów i materiałów pozwala na idealne dopasowanie mebla do aranżowanego wnętrza - można tanio i stylowo urządzić każde mieszkanie.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »