Zalety mebli drewnianych

Porównując meble wykonane ze sklejki plastiku czy innych materiałów meble z drewna wypadają najlepiej. Cechują się dużą trwałością pięknem jak i oczywiście klasą. Drewno jak wiadomo jest materiałem naturalnym dzięki czemu komponują się niemal w każdym wnętrzu.

Zestaw stół i krzesła Z124. Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z124. Źródło: Sam-Net

Meble drewniane należą do mebli najtrwalszych, jakie można spotkać na rynku. Niewątpliwie meble wykonane z mocnego buku (jak nasze meble w saloniemeblowy.net.pl) nie odczuwają tak upływu czasu jak meble wykonane z sosny czy plastiku.

Zobacz również: Pielęgnacja mebli politurowanych

Kolejna zaletą mebli drewnianych jest fakt, iż meble te nie elektryzują się dzięki czemu kurz nie osiada tak jak np. na meblach plastikowych. Ponadto meble drewniane w zasadzie do siebie pasują ważne jest tylko aby zostać przy podobnej tonacji.

Tynk jako element dekoracji wnętrz

Meble wykonane z drewna są przyjazne dla alergików. Meble drewniane nie wywołują alergii ponieważ nie posiadają szkodliwych substancji, które mogły by wywołać reakcję alergiczna. Należało by zaznaczyć ze meble drewniane maja pozytywny wpływ na powietrze wewnątrz pomieszczenia z prostej przyczyny. Dzięki właściwościom higroskopijnym (absorbowanie i zwracanie wilgoci) zachowają dobry klimat powietrza

Zestaw stół i krzesła Z33.  Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z33. Źródło: Sam-Net

Produkcja mebli drewnianych jest ekologiczna pomimo, iż do tego trzeba wyciąć drzewa ( są to drzewa do tego wyznaczone) nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Kolejną zaletą mebli drewnianych jest ich wpływ na otoczenie. Niezależnie od kształtu i charakteru pomieszczenia meble drewniane uczynią je cieplejszym w odbiorze. Pewnie dlatego że kojarzą się z naturalnym pięknem.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą stoły i krzesła w Sam-Net

Publikacja: wtorek, 06 sierpnia 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »