Mieszkanie w stylu nowojorskim

Od jakiego czasu zauważamy, że Polacy pokochali styl nowojorski. Nie ma w tym nic dziwnego: styl ten bowiem cechuje się smakiem i elegancją. Styl nowojorski jest ponadczasowy i sprawdzi się niemal w każdym pomieszczeniu.

Mieszkanie w stylu nowojorskim. Źródło: www.domosfera.pl Mieszkanie w stylu nowojorskim. Źródło: www.domosfera.pl

Jak każdy styl, styl nowojorski ma swoje wymagania. Nie od dziś wiadomo, że Amerykanie uwielbiają to, co duże i przestronne; tak też styl nowojorski wymaga przestrzeni. Jeżeli jednak nasze mieszkanie nie jest na tyle duże to nie zniechęcajmy się. Wystarczy, gdy starannie wszystko przemyślimy i zachowamy równowagę pomiędzy przestrzenią a przedmiotami.

Zobacz również- Styl eklektyczny w salonie

Mniejsze nie znaczy gorsze

Decydując się na styl nowojorski w mniejszych pomieszczeniach jak już wcześniej wspominałam zachowajmy równowagę. Wymaga to oczywiście większego zaangażowania z naszej strony, ale efekt końcowy będzie tego wart J Zatem urządźmy mieszkanie ze stylem i smakiem zachowując przy tym elegancję i powiew nowości.

Mieszkanie w stylu nowojorskim. Źródło: finchstudio.pl Mieszkanie w stylu nowojorskim. Źródło: finchstudio.pl Zobacz również- Aranżacja- lata 80-te

Pamiętajmy, że każdy szczegół ma znaczenie

Gdy wyruszymy do sklepu w poszukiwaniu nowych mebli w stylu nowojorskim skupmy się na meblach prostych i eleganckich. Ważne, aby meble były wykonane z trwałego drewna co powinno się przekładać na ich trwałość.

Mieszkanie w stylu nowojorskim. Źródło:  apetycznewnetrze.blogspot.com Mieszkanie w stylu nowojorskim. Źródło: apetycznewnetrze.blogspot.com

Styl nowojorski lubi połączenie tego co stare z nowym. Musimy zrobić to dobrze tak aby przedmioty nie gryzły się ze sobą. Jeżeli zrobimy to dobrze wnętrze nabierze niezwykłego wyglądu. Jeżeli jesteśmy miłośnikami pamiątek one również będą mile widziane. Szczególnie jeżeli są to pamiątki rodowe które mają dla nas wartość sentymentalną.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zestawy stoły i krzesła w Sam-Net

Publikacja: poniedziałek, 19 sierpnia 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »