Salon połączony z sypialnią

Gdy mamy do dyspozycji jedno pomieszczenie jesteśmy zmuszeni do urządzenia w nim dwóch stref. Jest to wykonalne a nawet praktyczne: wystarczy zastosować się do paru wskazówek i nasz salon – sypialnia będzie funkcjonalny i komfortowy.

Salon z sypialnią.  Źródło: www.meble-warszawa.com Salon z sypialnią. Źródło: www.meble-warszawa.com Zobacz również- Styl eklektyczny w salonie

Pomieszczenie, które ma łączyć dwie sfery musi zachować spójność. Mam na myśli np. meble, które powinny być z tej samej kolekcji. Dobrze gdybyśmy zdecydowanie się na jeden kolor mebli dotyczy to również stolika czy komody. Jak wiadomo meble będą blisko siebie ale dzięki wspólnej kolorystyce i stylowi zachowamy spójność i harmonie.

Salon z sypialnią.  Źródło:  www.2kprojekt.pl Salon z sypialnią. Źródło: www.2kprojekt.pl Zobacz również- Aranżacja salonu w tym kącika wypoczynkowego

Dobrym rozwianiem jest również łóżko rozkładane, które w każdej chwili można rozłożyć czy złożyć. Z reguły zajmuje mało miejsca dzięki czemu pozostanie nam więcej przestrzeni do zaaranżowania. Kolejnym dość popularnym sposobem jest oddzielenie strefy nocnej od dziennej za pomocą ścianki czy parawanu.

Salon z sypialnią.  Źródło:  wnetrza-ze-smakiem.pl Salon z sypialnią. Źródło: wnetrza-ze-smakiem.pl Zobacz również: Czy meblościanka idzie do lamusa?

W mniejszych pomieszczeniach dobrze by było gdybyśmy użyli jasnych kolorów. Jak wiadomo jasne ściany czy podłoga optycznie powiększą powierzchnie. Jeżeli zdecydujemy się na jasne ściany pamiętajmy, że powinny być o dwa tony ciemniejsze niż sufit.

W większych pomieszczeniach możemy pozwolić sobie na wyraźniejsze kolory. I zdecydowanie łatwiej nam będzie rozdzielić pomieszczenie na dwie sfery. W dziennej części możemy ustawić kanapę, fortele jak i stolik tworząc tym samym strefę wypoczynkową. W drugiej części możemy ustawić łózko i niezbędne dodatki.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zestawy stoły i krzesła w Sam-Net

Publikacja: czwartek, 29 sierpnia 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »