1. Meble drewniane modne • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

03

09.2013

Meble drewniane, co warto o nich wiedzieć

Meble drewniane mają wiele zalet. Dla tych co cenią sobie elegancję wybór mebli drewnianych będzie jak najbardziej trafny. Ich solidny wygląd jak i ponadczasowe piękno nadadzą każdemu wnętrzu prestiżu.

Zestaw stół i krzesła Z37. Źródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z37. Źródło: Sam-Net

Meble drewniane nie tylko są eleganckie - wiedzą o tym miłośnicy ciepłych przytulnych wnętrz. Oprócz oczywistych zalet meble wykonane z litego drewna są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Zestaw stół i krzesła Z19. Źródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z19. Źródło: Sam-Net

Wyprodukowanie mebli drewnianych nie jest tak szkodliwe dla otoczenia jak meble z tworzyw sztucznych. Dlatego meble drewniane doceniają również ekolodzy. Niezależnie od drewna, z jakiego meble zostały wykonane są przyjazne dla alergików. Posiadają one bowiem własności elektrostatyczne, które nie powodują zawirowań kurzu w pomieszczeniu, w którym się znajdują.

Wadą jeżeli można tak napisać jest ich cena. Meble drewniane z reguły są nieco droższe niż meble wykonane z tworzyw sztucznych. Oczywiście cena takich mebli jest uzależniona od użytego materiału. Wiadomo, że im lepszy materiał tym mebel będzie droższy. W tym przypadku warto jednak dołożyć tych parę groszy. Meble wykonane z litego drewna cechują się wyższą odpornością niż meble wykonane z sosny. Są również dość ciężkie w porównaniu z meblami wykonanymi z płyty wiórowej.

Zestaw stół i krzesła Z51.  Źródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z51. Źródło: Sam-Net

Jednak i meble sosnowe mają swoich zwolenników. Meble wykonane z drewna sosnowego kojarzą się nam z naturą i ekologią. Jednak najistotniejsza ich zaleta to cena. Meble te z są po prostu tańsze w porównaniu z meblami wykonanych nap z dębu. To na co się zdecydujemy zależy on nas no i niekiedy od zasobów naszych portfeli.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »