Pielęgnacja mebli drewnianych

W każdym mieszkaniu znajdują się meble drewniane są uniwersalną ozdobą mieszkania. Jednak żeby meble cieszyły się przez wiele lat nienagannym wyglądem musimy troszkę o nie zadbać. Dziś podpowiem co robić aby meble drewniane takie jak stół czy krzesła nie odczuwały tak piętna czasu.

Zestaw stół i krzesła Z45. Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z45. Źródło: Sam-Net Zobacz również- Krzesła do restauracji

Jak wiemy wytrzymałość mebli zależy od rodzaju drewna z którego zostały wykonane. Pośrednio na jego wytrzymałość wpływ ma również producent mebli i my sami. Meble, które cechują się wytrzymałością są wykonane z litego drewna. Są to piękne meble, o które warto zadbać. Jak wiemy na rynku jest wiele środków które ułatwiają nam zadanie w utrzymaniu mebli w czystości.

Zestaw stół i krzesła Z99. Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z99. Źródło: Sam-Net

Jak już wcześniej wspominałam meble wykonane z litego drewna są nie tylko piękne, ale i trwałe. Jednak i one potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, żeby mogły nam po prostu dłużej służyć. Do czyszczenia mebli drewnianych używajmy preparatów do tego przeznaczonych. Inne środki, jak na przykład takie stosowane w kuchni mogą uszkodzić delikatną strukturę drewna - tym samym zniszczyć i skrócić ich żywotność. Preparaty do pielęgnacji mebli zawierają wosk albo oleje, które tworzą warstwę ochronną.

Zestaw stół i krzesła Z33.  Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z33. Źródło: Sam-Net

Meble nie lubią nagłych zmian

Pamiętamy, że meble wykonane z drewna nie lubią nadmiaru wody ani nagłych zmian temperatury. Dlatego unikajmy przecierania ich mokra szmatką jeżeli jednak nie dysponujemy niczym innym możemy je przetrzeć pod warunkiem, że dobrze wyciśniemy z wody szmatkę. Unikajmy też szorstkich ścierek, gąbek oraz innych materiałów które posiadają długie włókna. Kolejną rzeczą, która może się przyczynić do skrócenia żywotności naszych mebli są zbyt wysokie czy niskie temperatury. Planując rozstawienie mebli postarajmy się, aby meble nie były w bliskim sąsiedztwie z oknem czy kaloryferem. Jeżeli spełnimy tych kilka warunków meble powinny być ozdobą naszego domu przez wiele długich lat.

Zapraszamy do naszego sklepu! W naszej ofercie znajdziesz modne krzesła drewniane, krzesła tapicerowane jak i stoły drewniane z funkcją rozkładania

Publikacja: środa, 11 września 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »