Tak dużo o stole

Stół jest jednym z najważniejszych mebli w naszym domu. Można by nawet powiedzieć, że najważniejszym. Przy nim siadamy nie tylko do posiłków, ale również gdy chcemy porozmawiać czy spędzić wspólnie czas. Tak też stół jest nieodzownym elementem w każdym domu.

Zestaw stół i krzesła Z61. Źródło:Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z61. Źródło:Sam-Net

Jak wybrać stół tak, żeby spełnił nasze oczekiwania? Czy ma być on prostokątny kwadratowy a może okrągły?

Wybór stołu powinien być uzależniony przede wszystkim od wielkości pomieszczenia w którym się znajdzie. Jeżeli dysponujemy dużą powierzchnią możemy sobie pozwolić na każdy rodzaj stołu. Jednak gdy mamy do dyspozycji niewielką powierzchnię musimy się zastanowić nad kształtem stołu.

Zobacz również- Krzesło Milano - zalety drewna

W mniejszych pomieszczeniach wybierzmy stół okrągły jest on bardzo praktyczny bo zasiądzie przy nim więcej osób. Ponadto biesiadnicy mają nieograniczony kontakt ze sobą. Nikt nie jest wyróżniony każdy kto siądzie przy okrągłym stole może czuć się tak samo dobrze jak swój sąsiad

Gdy zdecydujemy się na stół prostokątny możemy postawić go przy ścianie. Dzięki temu oszczędzimy troszkę miejsca. Stół prostokątny można wykorzystać również do prac biurowych a nawet do obrabiania lekcji.

Zestaw stół i krzesła Z45. Źródło:Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z45. Źródło:Sam-Net

Zaletą stołu kwadratowego jest możliwość prostego dobrania do niego obrusu. Na stole kwadratowym w prosty sposób zmieścimy dekoracje i zastawę. Dlatego najczęściej spotykamy się ze stołami kwadratowymi w restauracjach czy kawiarniach.

Gdy zdecydujemy się na kształt stołu zastanówmy się jakiej powinien być wielkości. Tu oprócz powierzchni weźmy pod uwagę liczbę domowników. Dobrym gdyby nie powiedzieć najlepszym rozwiązaniem jest stół z możliwością rozłożenia. Na co dzień będzie nam służył w złożonej formie, a na większe okazje można go rozłożyć. Kupują stół weźmy pod uwagę jego rozmiar po rozłożeniu czyli długość blatu.

Jeśli poszukujesz stołu lub krzeseł, zajrzyj do naszej oferty. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Publikacja: czwartek, 19 września 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »