Modne ściany

Kolor ścian jest kolejnym elementem wypełniającym aranżacje wnętrza. Oczywiście wygląd naszego mieszkania zawdzięczamy również meblom oraz dodatkom, które uzupełniają całość. Jeśli jednak lubimy wnętrza o stosunkowo prostej aranżacji zastanówmy się nad aranżacją ścian.

 Zdobienie ścian. Źródło: avangardearts.wordpress.com Zdobienie ścian. Źródło: avangardearts.wordpress.com

Obecnie na rynku pojawiło się wiele ofert, które dają większe pole manewrów jeżeli chodzi o aranżacje ścian. Oprócz oczywistych walorów estetycznych struktury te zapewniają dobrą jakość i trwałość. Farby dekoracyjne jak i tynki strukturalne można kupić niemal w każdym sklepie z asortymentem remontowo - budowlanym.

Zobacz również- Małe stoliki czyli stolik kawowy

Jeżeli jesteśmy miłośnikami gładkich ścian to nie oznacza ze tu już nie mamy w czym wybierać. Wielu producentów oferuje kilka rodzajów farb od tych matowych po te z dużym połyskiem. Weźmy jedynie pod uwagę ze farby z dużym połyskiem wymagają naprawdę gładkich ścian.

Zdobienie ścian. Źródło: domtrendy.pl Zdobienie ścian. Źródło: domtrendy.pl

Dla tych, co lubią niekonwencjonalne rozwiązania proponuje tynki strukturalne czy farby dekoracyjne. Farby dekoracyjne to jedna z ciekawszych alternatyw na zdobienie ścian. Duży wybór farb dekoracyjnych ułatwi nam zadanie w zaaranżowaniu wnętrza. Farby dekoracyjne imitują różne struktury i od nas zależy na co się zdecydujemy. Wszystko to zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać.

Zobacz również- Salon połączony z sypialnią

Kolejnym sposobem są tynki strukturalne. Dzięki nim można uzyskać efekt od betonu do marmuru. Zazwyczaj są to gotowe mieszanki. Warto jednak pamiętać o wcześniejszym przygotowaniu podłoża. Tynki czy masy dekoracyjne nakłada się packami bądź szpachelkami. Jeżeli chcemy aby nasz tynk ozdobny miał kolor wystarczy zabarwic go w fazie początkowej bądź po nałożeniu wymalować poszczególne elementy.

Jeżeli chcemy aby nasze ściany były głównym elementem dekoracyjnym wnętrza wystarczy ze udamy się do sklepu. Na rynku dostępne są szablony które ułatwią nam zadanie jednak gdy nie czujemy się na siłach wynajmijmy do tego fachowca. Nierzadko dzięki temu oszczędzimy parę złotych.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą stoły i krzesła

Publikacja: czwartek, 26 września 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »