Meble lakierowane

Meble drewniane są cenione przez wielu z nas przede wszystkim za trwałość. Jednak również meble drewniane muszą przejść kilka zabiegów żeby zwiększyć swoją wytrzymałość. Meble drewniane są wystawione na szkodliwe czynniki zewnętrzne zwiększające ryzyko uszkodzenia ich. Dlatego zanim trafią do naszych domów są odpowiednio wzmacniane.

Zestaw stół i krzesła Z65. Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z65. Źródło: Sam-Net

Meble zanim staną się ozdobą naszego domu muszą zostać poddane zabiegom, które mają na celu zwiększyć ich żywotność. Oprócz impregnacji drewna które ma za zadanie ochronić meble przed destrukcyjnym działaniem grzybów meble należy zabezpieczyć też od zewnątrz.

Zobacz również- Pielęgnacja mebli drewnianych

Znanym i stosowanym sposobem ochrony mebli jest stosowanie lakierów. Lakier ma za zadanie ochronić meble przed szkodliwym działaniem wilgoci. Jest to jeden z najbardziej popularnych sposobów zabezpieczenia mebli przez wodą. Musimy jednak pamiętać, ze nawet najgrubsza warstwa lakieru nie jest w stanie ochronić drewna przy dużym stężeniu wilgoci. Dlatego meble drewniane nie są zalecane do pomieszczeń gdzie jest duża wilgoć . Aby przedłużyć żywotność mebli również my sami musimy o nie zadbać.

Zestaw stół i krzesła Z41.Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z41.Źródło: Sam-Net

Pielęgnacja mebli zaczyna się od ich czyszczenia.

Parę razy w tygodniu przetrzyjmy meble suchą ścierką usuwając z nich kurz. Jeżeli na powierzchni mebli powstaną plamy od kawy, herbaty czy wina powinniśmy jak najszybciej je usunąć. Jeżeli tego nie zrobimy w miarę szybko mogą powstać plamy które naprawdę ciężko będzie usunąć. Pamiętajmy ze żywotność mebli zależy również od nas. Dlatego co jakiś czas poświęćmy im trochę naszego czasu.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza aktualną ofertą stoły i krzesła

Publikacja: poniedziałek, 30 września 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »