Odpowiedni stół do jadalni

Zastanówmy się jakie cechy powinien posiadać idealny stół: nie może być za duży ani za mały, czyli idealnie dopasowany do pomieszczenia, w którym będzie stał. Bezwzględnie powinien być trwały i funkcjonalny, a przy tym nie za drogi.

Zestaw Z125. Źródło: Sam-Net Zestaw Z125. Źródło: Sam-Net

Stół również powinien być elementem dekoracyjnym wnętrza, w którym się znajdzie. Wynika z tego, że ważny jest również kształt stołu. Często jesteśmy ograniczeni przez przestrzeń, jaką mamy do dyspozycji, dlatego musimy dobrze się zastanowić nad kształtem stołu. Najczęściej spotykanym kształtem stołu w polskich domach są stoły prostokątne. Uważane są za najbardziej komfortowe pomimo tego że są z reguły dość duże.

Zobacz również- Meble tapicerowane

Każdy stół powinien służyć nam dobrze na co dzień i od święta. Dlatego tak powszechne stały się stoły rozkładane. Dzięki dodatkowym blatom możemy w parę chwil zwiększyć nasz stół o parę centymetrów. Gdy zdecydujemy się właśnie na stół rozkładany dowiedzmy się możliwie jak najwięcej o mechanizmie który służy do rozłożenia stołu: umożliwi nam to uniknąć problemów z jego rozłożeniem.

Zestaw Z75.  Źródło: Sam-Net Zestaw Z75. Źródło: Sam-Net

Nie bez znaczenia jest materiał, z jakiego stół został wykonany. Wnętrzarskie mody szybko się zmieniają, dlatego wielu z nas sięga do klasyki. Pamiętajmy ze drewno nigdy nie wychodzi z mody i jest łatwym materiałem do renowacji czy recyklingu.

Zestaw Z76. Źródło: Sam-Net Zestaw Z76. Źródło: Sam-Net

Jednak co nam po samym stole? Jak wiadomo sam stół nie wystarczy potrzebujemy też krzeseł. Wielu producentów, tak jak i my - Salon Meblowy posiadają gotowe zestawy. Są to oczywiście sugestie, które mogą Państwu ułatwić zakup stołu wraz z krzesłami. Dzięki gotowym zestawom unikniemy ewentualnemu niedopasowaniu mebli pod względem wzornictwa i tego samego koloru wybarwienia drewna.

Jeżeli szukasz trwałych i stylowych mebli zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą Sam-Net

Publikacja: wtorek, 08 października 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »