Cegła w mieszkaniu

Cegła od jakiegoś czasu stała się popularna w aranżacji wnętrza. Przeważnie używamy czerwonych cegieł, choć nie jest to reguła. Kolor cegły dopasowujemy do wnętrza, może być szary albo bielony. To, jaki kolor wybierzemy zależy od nas. Dekoracja za pomocą cegły jest uniwersalna pasuje zarówno do wnętrz rustykalnych jak i tych bardziej nowoczesnych.

Aranżacja ścian za pomocą cegły. Źródło: www.urzadzamy.pl Aranżacja ścian za pomocą cegły. Źródło: www.urzadzamy.pl

Kolor cegły uzupełnia wnętrze: biała czy bielona cegła idealnie sprawdzi się w klasycznym wnętrzu. Brązowa czy wręcz rudawa dopełni aranżacje we wnętrzu minimalistycznym. Tradycyjna cegła komponuje się idealnie w jasnych przestronnych pomieszczeniach.

Zobacz również- Biel zawsze w modzie

Jeżeli właśnie planujesz remont i wybrałeś cegłę jako element dekoracyjny dowiedz się w jaki sposób możesz jej użyć.

Jeżeli mieszkasz w starej kamienicy możesz w dość tani sposób uzyskać pożądany rezultat. Wystarczy że usuniesz tynk dzięki czemu odsłonisz cegłę. Oczywiście jest to pracochłonne i wymaga nakładu naszej pracy, ale dzięki temu oszczędzimy parę złotych. Cegłę należy oczyścić: tu możesz użyć ostrej szczotki lub jeżeli masz taką możliwość wypiaskują ja. Należy ja wyszlifować i oczyścić na końcu zaimpregnować. Na koniec pozostaje nam podziwiać własną prace :)

Aranżacja ścian za pomocą cegły. Źródło:czteryscianyblog.wordpress.com Aranżacja ścian za pomocą cegły. Źródło:czteryscianyblog.wordpress.com

Gdy mieszkasz w nowym budownictwie musisz się liczyć z większymi kosztami. Możesz wykorzystać cegły cementowe, ceramiczne, w tym klinkierowe i licowe. Jednak oprócz tego, że są one dość kosztowne są i przeważnie ciężkie. Dlatego przeważnie robi się to na małych powierzchniach. Fajne wydaje się wykorzystanie cegły ciętej o grubości mnie więcej 13 mm. Jest to materiał dość trwały, oprócz tego dość dobrze izoluje i wycisza mieszkanie.

Jeśli poszukujesz stołu lub krzeseł, zajrzyj do naszej oferty. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Publikacja: środa, 30 października 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »