Idealny zestaw do jadalni

Z czym kojarzy nam się jadalnia?Na myśl przychodzą mi od razu pyszne potrawy i spotkania z rodzina. Oczywiście musi być stół wraz z krzesłami odpowiednia aranżacja :) i o tym właśnie chciałabym dzisiaj napisać.

Zestaw Z128. Źródło: Sam- Net Zestaw Z128. Źródło: Sam- Net

Stół do jadalni nie możne być ani za mały ani za duży. Proporcje stołu koniecznie dopasujmy do pomieszczenia. Przede wszystkim powinien być wytrzymały, jego wygląd to już sprawa indywidualna.

Zestaw Z107. Źródło: Sam- Net Zestaw Z107. Źródło: Sam- Net

Dzisiaj w wielu domach kuchnia połączona jest z jadalnią. Mało kto może sobie pozwolić na osobna jadalnie i stąd moda na stoły rozkładane, które w tym przypadku są bardzo funkcjonalne. Dzieje się tak dlatego, że stół często musi nam służyć także w dni powszednie. Stół rozkładany jest wiec najlepszym rozwianiem gdy nie mamy osobnego pomieszczenia przeznaczanego na jadalnie.

Zobacz również: Pufa Chester jako element aranżacyjny w salonie

A co z krzesłami?

Kupując stół często mamy tak zwane zestawy czyli stół wraz z krzesłami. Jest to dla nas ułatwienie, gdyż nie musimy szukać krzeseł odpowiednich do wybranego stołu. Jest to oczywiście propozycja, z której nie musimy korzystać. Pamiętajmy, że krzesła dobieramy do stołu nigdy nie na odwrót.

Zestaw Z154. Źródło: Sam- Net Zestaw Z154. Źródło: Sam- Net

Idealne krzesło to takie, które jest zwyczajnie wygodne, o odpowiadającej nam estetyce i wykonane z dobrego drewna. Oparcie krzesła powinno być na tyle wysokie aby pozwolić siedzącemu wygodnie oprzeć plecy, siedzisko nie może zapadać sie powinno być stabilne a co najważniejsze stół powinien siedzącemu na krześle sięgać do styku żeber. Kierując się tymi poradami na pewno kupimy idealny zestaw dla siebie.

Zobacz jeszcze:Stół bankietowy w sali konferencyjnej

Publikacja: środa, 20 listopada 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »