Dekoracja stołu wigilijnego

Stół w czasie świąt staje się centralnym miejscem w domu, to przy nim siedzimy delektując się świątecznymi potrawami. Zanim przysiądziemy do uczty, powinniśmy zadbać o to, aby stół stał dobrze współgrał z potrawami, które się na nim znajdą.

Stół świąteczny. Źródło: www.poranny.pl Stół świąteczny. Źródło: www.poranny.pl

Stół jako wizytówka

Stół może być naszą wizytówką nie tylko w czasie świąt jednak w tym magicznym okresie uwaga domowników i gości szczególnie na nim się skupia. Na tradycyjnym stole nie może zabraknąć: dwunastu potraw, dodatkowego talerza i sianka pod obrusem. Zazwyczaj na stole wigilijnym dominuje kolor czerwony, biały lub zielony, ale sami wiemy, że nie musimy na tym poprzestawać i możemy pobawić się kolorami, co wzbogaci nasz stół. Może uda nam się stworzyć stół tak wyjątkowy, jak wyjątkowy jest ten wieczór dla każdego z nas.

Zobacz również: Własnoręczne ozdoby świąteczne

Gdy już zdecydujemy się na kolor obrusa, dobrze by było gdyby jego rozmiary były takie, by wystawał, "zwisał" z każdej strony stołu, powiedzmy tak z 20 cm. Dodatkowym elementem aranżacyjnym stołu są świeczki. Światło, które pada od świeczek jest niepowtarzalne, wprowadza wyjątkowy klimat jak i uplastycznia wygląd stołu.

Stół świąteczny. Źródło:kobieta.dziennik.pl Stół świąteczny. Źródło:kobieta.dziennik.pl

Dobrze, gdyby nie zabrakło serwetek na stole, bo są one kolejnym elementem aranżacyjnym. Serwetki mogą być jednokolorowe bądź barwne to wszystko zależy od naszej koncepcji. Generalnie możemy wykorzystać wszystko co tylko związane jest ze świętami Bożego Narodzenia, czyli bombki, suszone owoce, stroiki czy koraliki. Zaszalejmy i zróbmy to dobrze tak żeby stół stał się wizytówką naszych potraw....

Szukasz nietuzinkowych mebli? To świetnie trafiłeś u nas znajdziesz meble na miarę swoich potrzeb...

Publikacja: poniedziałek, 02 grudnia 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »