Praktyczny stół w kuchni...

Stół w małej kuchni wchodzi na pierwszy plan. Czasem jest przytulony do ściany, a czasem stoi oddzielnie wydzielając strefę tzw. roboczą od jadalnej. Jest często niezbędny w kuchni szczególnie gdy nie mamy specjalnie wydzielonej jadalni.

Zestaw Z162. Źródło:Sam-Net Zestaw Z162. Źródło:Sam-Net

W przypadku, gdy nie mamy jadalni spróbujmy urządzić ją w kuchni. Niektórzy wychodzą z założenia, że kuchnia nie może obejść się bez stołu. Jest w tym dużo prawdy bo nie ma nic przyjemniejszego jak kawa z przyjaciółką bądź przyjacielem przy kuchennym stole.

Zobacz również: Idealny zestaw do jadalni

Stół? Stolik? Mały czy duży? Prostokątny czy może owalny? To najczęściej zadawane pytania przed kupnem stołu. Odpowiedzi jest tyle ile pytań a może i więcej. Wybór nie jest prosty szczególnie, gdy jesteśmy zasypani ofertami.

Zestaw Z106. Źródło:Sam-Net Zestaw Z106. Źródło:Sam-Net

Wbrew pozorom wybór stołu nie jest wcale taki prosty jak mogło by się wydawać. Jednak za zwyczaj wpływ na wybór stołu mają gabaryty pomieszczenia, czy rodzaj umeblowania jak i ogólnej aranżacji pomieszczenia. Nie bez znaczenia jest tez ilość domowników jeżeli posiadamy dużą rodzinę to i stół powinien być większy.

Zobacz również: Krzesło Alena bielone

Z własnego doświadczenia wiem ze najbardziej funkcjonalnym stołem jest stół prostokątny. Niemal w każdym przypadku zmieści się w pomieszczeniu a gdy jest taka konieczność można go w każdej chwili dosunąć do ściany.

Zestaw Z23. Źródło:Sam-Net Zestaw Z23. Źródło:Sam-Net

Stoły okrągłe uważane są za jedne z ładniejszych. Zajmują jednak więcej miejsca niż tradycyjne prostokątne czy kwadratowe stoły. Stoły czy stoliki okrągłe nie posiadają rogów są wiec bezpieczne szczególnie dla małych dzieci. Dzięki i temu stoły okrągłe maja i swoich zwolenników. Najlepiej prezentując się w większych pomieszczeniach gdzie stół stanowi główna aranżacje.

Szukasz trwałych mebli wykonanych z najlepszych materiałów? Zajrzyj koniecznie do nas!U nas znajdziesz meble na miarę swoich potrzeb i kieszeni...

Publikacja: środa, 11 grudnia 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »