Włoski styl w kuchni

Kuchnia w stylu włoskim to coś więcej niż pomieszczenie. Podobnie jak u nas, Włosi spędzają dużo czasu w kuchni pichcąc coraz to lepsze potrawy... kuchnia we Włoszech tętni życiem. Tak samo jak my Włosi spędzają w niej dużo czasu chociażby przy filiżance parzonej kawy w towarzystwie znajomych.

Kuchnia w stylu włoskim. Źródło:inspirujacakuchnia.pl Kuchnia w stylu włoskim. Źródło:inspirujacakuchnia.pl

Włoskie kuchnie to przede wszystkim przestrzeń i marmur. Bez tego nie stworzymy prawdziwego klimatu rodem z Italii. Ponadto kuchnia włoska to połączenie harmonii, prostoty i doskonałości w każdym detalu. Nic wiec dziwnego że wielu z nas marzy właśnie o kuchni w stylu włoskim.

Zobacz również: Wnętrze ma znaczenie

Jeżeli chcesz urządzić kuchnię w stylu włoskim musisz wiedzieć, że taka kuchnia powinna być jasna, przestrzenna, wykonana z naturalnych materiałów a każdy jego element powinien stanowić harmonijną całość.

Kuchnia w stylu włoskim. Źródło:sprzedajemy.pl Kuchnia w stylu włoskim. Źródło:sprzedajemy.pl

Aranżacja kuchni w stylu włoskim daje nam szerokie pole manewru. Styl włoski to połączenie materiałów, łączenia ze sobą drewna z lakierem, metalem, kamieniem w dowolny sposób. Nie jesteśmy w zasadzie niczym ograniczeni i to od naszej wyobraźni i poczucia piękna zależy to jak będzie wyglądać nasza kuchnia.

Zobacz również: Krótko o krześle

Kolejną dewizą kuchni w stylu włoskim to funkcjonalność. Włosi wychodzą z założenia że kuchnia ma być dla nas nigdy nie na odwrót. Dlatego cenią sobie proste i funkcjonalne rozwiązania. Jedna z zasad kuchni w włoskim stylu jest taka ze wszystko ma być pod ręką tak żeby praca w kuchni szła szybko i bez większych komplikacji.

Szukasz mebli? To idealnie trafiłeś! :) Nasze meble pasują do każdego wnętrza...

Publikacja: wtorek, 17 grudnia 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »