Idealny pokój

Pokój, który jest dobrze urządzony, musi posiadać meble o różnych kształtach tzn. musi w nim być coś dużego ,wysokiego, małego. Jeżeli w pokoju będą same meble w tym samym rozmiarze pokój byłby mało zróżnicowany - innymi słowami po prostu nudny.

Sypialnia. Źródło: muratordom.pl Sypialnia. Źródło: muratordom.pl

Jeżeli chcemy, aby w naszym pokoju była intensywność i dynamika zaaranżuj pokój razem z nami.

Zobacz również: Stwórz własna kompozycję mebli

Idealny pokój to idealne proporcje. Od zastosowania pokoju uzależniamy jego wyposażenie jak i wystrój. Jak na przykład w sypialni najważniejszym meblem jest łóżko tak w jadalni będzie to stół.

Sypialnia: Źródło: www.budnet.pl Sypialnia: Źródło: www.budnet.pl

W sypialni jak już napisałam wyżej łóżko jest najważniejszym meblem to właśnie do niego będziemy dopasowywać resztę mebli. Jednak wielkość łóżka musimy dopasować do pomieszczenia. Zabawnie by wyglądało gdyby w małym pokoju było wielkie łóżko i na odwrót. Gdy już znajdziemy to odpowiednie dopasujmy resztę mebli do niego. Zastanówmy się jakie meble są potrzebne w sypialni oprócz łóżka? Na pewno stolik nocny, na którym postawimy nocną lampkę. Niezbędnym meblem w sypialni jest często szafa w której trzymamy ubrania. I tu właśnie szafa będzie największym meblem. Dzięki temu pokój nabiera dynamiki ale uważajmy żeby nie przesadzić nawet zróżnicowanie ma swoje granice.

Zobacz również: Zestaw dnia Z2

W przypadku niskich pomieszczań jedną z metodą żeby powiększyć je optycznie jest zawieszenie firanek blisko sufitu. To stworzy fajną iluzję i odpowiednie proporcje.

Sypialnia: Źródło: www.budnet.pl Sypialnia: Źródło: www.budnet.pl

Kolejną zasada w małych niskich pomieszczeniach jest zróżnicowanie kształtów. Mam na myśli meble. Uważajmy ze wzorami gdy będzie ich za dużo pokój będzie wydawał się ciężki będzie nimi przytłoczony a to nie o to nam chodzi. Jeżeli chcemy zdobić ściany nie wypełnijmy ich całych zostawmy wolną przestrzeń. Ozdóbmy jedną lub dwie ścianki to pozwoli zachować harmonię, na której nam zależy.

Szukasz trwałych mebli wykonanych z najlepszych materiałów? Zajrzyj koniecznie do nas!U nas znajdziesz meble na miarę swoich potrzeb i kieszeni...

Publikacja: piątek, 03 stycznia 2014r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »