Bezpieczny dom dla małego dziecka

Dziecko w pierwszych latach zdobywa doświadczenie uczy się, poznaje świat. My jako rodzice powinniśmy zrobić wszystko żeby ułatwić maluszkowi to zadanie. Dlatego należy zwrócić uwagę na dom, postarajmy się dopasować dom do potrzeb dziecka.

Bezpieczny dom dla małego dziecka. Źródło: budujeurzadzam.pl Bezpieczny dom dla małego dziecka. Źródło: budujeurzadzam.pl Szukasz nietuzinkowych mebli? To świetnie trafiłeś u nas znajdziesz meble na miarę swoich potrzeb...

Bezpieczny dom to podstawa w pierwszych latach dziecka

Dla małego dziecka dom jest całym światem dlatego tak ważny jest rozsądny wybór wyposażenia domu i oczywiście zabezpieczeń. Dziecko w domu powinno poruszać się po całej jego powierzchni. Wyeliminowanie konieczności pilnowania maluszka krok w krok musimy być pewni, że dziecku nie stanie się krzywda gdy na chwile spuścimy go z oczu.

Bezpieczny dom dla małego dziecka. Źródło: kobietamag.pl - Bezpieczny dom dla małego dziecka. Źródło: kobietamag.pl -

Jest to nasz obowiązek, aby zminimalizować ryzyko ewentualnego wypadku

Jeżeli jesteśmy na etapie planowania rodziny to już teraz czas pomyśleć o wspólnej przestrzeni. Zorganizujmy ją tak, aby było przede wszystkim bezpiecznie, ale i harmonijnie tak, aby każdy czuł się w domu dobrze, spokojnie. Pamiętajmy ze im maluszek starszy tym potrzebuje więcej przestrzeni, dlatego zrezygnujmy z nadmiaru przedmiotów którymi maluszek mógłby zrobić sobie krzywe. Stosujmy blokady na szafki szczególnie w kuchni. Pamiętajmy, że dla maluszka każda nowa rzecz jest ciekawa, interesująca: tak na przykład stół staje się domkiem a krzesło samolotem. Wszystkie te rzeczy wpływają na rozwój dziecka rozwija jego wyobraźnie tworzy wyobrażenia dlatego tak ważne jest obyśmy zapewnili mu warunki do prawidłowego rozwoju.

Zobacz również- Stwórz własna kompozycję mebli

Publikacja: piątek, 17 stycznia 2014r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »