Jadalnia to nie tylko meble

Jeżeli myślimy o jadalni musimy dużo wcześniej zaplanować każdy istotny element. Nie będziemy mieli jadalni bez odpowiedniego pomieszczenia. Dobrze zaplanowana jadalnia stanie się naszą wizytówką, miejscem, gdzie będziemy zasiadać przy obiedzie w gronie rodzinnym.

Jadalnia. Źródło: wnetrzem.pl Jadalnia. Źródło: wnetrzem.pl

Jadalnia to miejsce, w którym będziemy spędzać dość dużo czasu w gronie rodziny czy przyjaciół, dlatego tak istotne jest, aby była dobrze zaplanowana. Postarajmy się starannie zaplanować każdy z pozoru błahy szczegół, to pozwoli nam uniknąć niepotrzebnych błędów.

Zobacz również: Praktyczny stół w kuchni...

Planując jadalnie powinniśmy na samym początku uwzględnić potrzeby rodziny, nasz styl życia, itd. Mamy do wyboru dwa warianty jadalnia otwarta i jadalnia w oddzielnym pomieszczeniu tu musimy się liczyć ze wymaga ona dość dużej powierzchni.

Zobacz również: Stwórz własna kompozycję mebli

Jadalnia to przede wszystkim stół i krzesła, wielkość stołu dobieramy do ilości mieszkańców a jeżeli jesteśmy osobami towarzyski to lepiej weźmy to od razu pod uwagę. Stół powinien być na tyle duży aby z łatwością pomieścił przynajmniej sześc osób i to w wariancie gdy stół jest złożony. Do tego oczywiście krzesła które nie tylko mają być ozdoba jadalni ale przede wszystkim maja zapewnić nam wygodę.

Jadalnia. Źródło: www.projektoskop.pl Jadalnia. Źródło: www.projektoskop.pl

Kształt stołu powinien być dobrany do jadalni. Je zeli nasza jadalnia nie jest za duża zastanówmy się nad stołem okrągłym jak wiadomo przy stole okrągłym zmieści się więcej osób. Oprócz tego stół okrągły ułatwia nam kontakt nikt nie jest wyróżniony ani nikt nie musi siedzieć przy narożniku, co jak wiadomo jest bardzo nie wygodne. Z kolei duża jadalnia nie ogranicza nas w wyborze stołu, tu możemy wybrać stół niemal każdy zachowując oczywiście umiar i zdrowy rozsądek. Pamiętajmy o zachwianiu właściwych proporcji mam na myśli to ze w małym pomieszczeniu nie stawiajmy dużego stołu i na odwrót.

Zapraszamy do naszego sklepu! W naszej ofercie znajdziesz modne krzesła drewniane, krzesła tapicerowane jak i stoły drewniane z funkcją rozkładania

Publikacja: czwartek, 27 lutego 2014r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »