1. Zabawa światłem • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

04

03.2014

Zabawa światłem

Oświetlenie w pomieszczeniu pełni przede wszystkim funkcję użytkową, jednak odpowiednio dobrane może pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie oraz odmienić wnętrze. Jeżeli dobierzemy odpowiednie oświetlenie i rozmieścimy je we właściwych miejscach jest w stanie całkowicie zmienić pomieszczenie.

Oświetlenie salonu. Źródło: www.papilot.pl

Oświetlenie salonu. Źródło: www.papilot.pl

Salon jest uważany za miejsce reprezentacyjne jak również za serce domu. Dlatego tak wielu z nas stara się urządzić go w sposób właściwy, tak aby reprezentował nas. Salon pełni wiele funkcji powinniśmy wziąć to pod uwagę zanim zaczniemy go urządzać. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu możemy podkreślić walory pomieszczenia w tym przypadku pokoju dziennego.

Jeżeli chcemy wykorzystać światło do poprawienia wyglądu naszego salonu powinniśmy poznać parę trików.

Jeżeli nasz salon nie jest za duży unikajmy oświetlenia zamkniętego, lampy wiszące zamknięte od góry sprawiają ze pomieszczenie wydaje się niższe niż jest w rzeczywistości. Takie oświetlenie sprawdza się w dużych przestronnych pomieszczeniach. Do niższych pomieszczeń zalecane są lampy które kierują światło w stronę sufitu, sprawiając ze pomieszczenie wydaje się być wyższe. Dzięki takim trikom możesz zwiększyć pomieszczenie, ukryć jakąś niedoskonałość bądź wyeksponować wybrane miejsce.

Oświetlenie salonu. Źródło:kobieta.onet.pl

Oświetlenie salonu. Źródło:kobieta.onet.pl

W mniejszych pomieszczeniach powinniśmy stosować mocniejsze oświetlenie na jednej ze ścian. Dzięki temu pomieszczenie wyda się po prostu większe a jasne światło doda nam energii szczególnie w jesienne dni.

Oświetlenie salonu. Źródło:budujeurzadzam.pl

Oświetlenie salonu. Źródło:budujeurzadzam.pl

Z kolei w wąskich pomieszczeniach możemy skierować światło na poszczególne elementy. Światło w tym wypadku będzie pełniło również funkcje dekoracyjną. Doskonale oświetli miejsca które chcemy wyróżnić jak i sprawi ze pomieszczenie będzie odpowiednio doświetlone. Pamietajmy żeby wybrać lampy które nie są mocna zdobione w mniejszych pomieszczeniach sprawdzają się lampy lekkie najlepiej wykonane z przejrzystego szkła

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Świąteczny stół 2017
Do świąt Bożego Narodzenia zostało już naprawdę niewiele czasu, warto zatem pomyśleć jak ustroić stół na zbliżające się świata. czytaj więcej »
Stoły, stoły i stoliki czyli jak wybrać odpowiedni stół do salonu?
Od wieków stół stanowi swoisty symbol więzi pomiędzy rodzina. To właśnie przy stole najczęściej spotykamy się czy to przy niedzielnych obiadach, czy przyjęciach urodzinowych. czytaj więcej »
Pokój dzienny
Pokój dzienny (ang. living room), to główny pokój mieszkania. Nazywa się również pokojem gościnnym, czasem salonem. W każdym razie mam na myśli ten pokój, w którym najczęściej przebywa rodzina, goście, gdzie jest często telewizor i nierzadko jest to największe pomieszczenie Twojego domu czy mieszkania. czytaj więcej »
Meble modułowe do salonu
Gotowe rozwiązania często okazują się najlepszą opcją. Gotowa zabudowa czyli meble „modułowe” z pewnością będą prezentować się spójnie i harmonijnie. czytaj więcej »