Zabawa światłem

Oświetlenie w pomieszczeniu pełni przede wszystkim funkcję użytkową, jednak odpowiednio dobrane może pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie oraz odmienić wnętrze. Jeżeli dobierzemy odpowiednie oświetlenie i rozmieścimy je we właściwych miejscach jest w stanie całkowicie zmienić pomieszczenie.

Oświetlenie salonu. Źródło: www.papilot.pl Oświetlenie salonu. Źródło: www.papilot.pl

Salon jest uważany za miejsce reprezentacyjne jak również za serce domu. Dlatego tak wielu z nas stara się urządzić go w sposób właściwy, tak aby reprezentował nas. Salon pełni wiele funkcji powinniśmy wziąć to pod uwagę zanim zaczniemy go urządzać. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu możemy podkreślić walory pomieszczenia w tym przypadku pokoju dziennego.

Zobacz również: Paski i paseczki

Jeżeli chcemy wykorzystać światło do poprawienia wyglądu naszego salonu powinniśmy poznać parę trików.

Jeżeli nasz salon nie jest za duży unikajmy oświetlenia zamkniętego, lampy wiszące zamknięte od góry sprawiają ze pomieszczenie wydaje się niższe niż jest w rzeczywistości. Takie oświetlenie sprawdza się w dużych przestronnych pomieszczeniach. Do niższych pomieszczeń zalecane są lampy które kierują światło w stronę sufitu, sprawiając ze pomieszczenie wydaje się być wyższe. Dzięki takim trikom możesz zwiększyć pomieszczenie, ukryć jakąś niedoskonałość bądź wyeksponować wybrane miejsce.

Oświetlenie salonu. Źródło:kobieta.onet.pl Oświetlenie salonu. Źródło:kobieta.onet.pl

W mniejszych pomieszczeniach powinniśmy stosować mocniejsze oświetlenie na jednej ze ścian. Dzięki temu pomieszczenie wyda się po prostu większe a jasne światło doda nam energii szczególnie w jesienne dni.

Oświetlenie salonu. Źródło:budujeurzadzam.pl Oświetlenie salonu. Źródło:budujeurzadzam.pl Zobacz również: Nowe wybarwienia w ofercie SalonuMeblowego.net.pl

Z kolei w wąskich pomieszczeniach możemy skierować światło na poszczególne elementy. Światło w tym wypadku będzie pełniło również funkcje dekoracyjną. Doskonale oświetli miejsca które chcemy wyróżnić jak i sprawi ze pomieszczenie będzie odpowiednio doświetlone. Pamietajmy żeby wybrać lampy które nie są mocna zdobione w mniejszych pomieszczeniach sprawdzają się lampy lekkie najlepiej wykonane z przejrzystego szkła

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą stoły i krzesła

Publikacja: wtorek, 04 marca 2014r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »