Ściana z cegły

Ściana z cegły to prawdziwa gratka dla miłośników takich rozwiązań. Coraz więcej osób się na nią decyduje. Nie ma w tym nic dziwnego bo ściana z czerwonej cegły to niepowtarzalny wystrój.

Aranżacja salonu za pomocą cegły. Źródło: architekturawnetrz.pl Aranżacja salonu za pomocą cegły. Źródło: architekturawnetrz.pl

Cegła w salonie czy sypialni może być numerem jeden jednak tylko wtedy gdy wszystko uprzednio zaplanujemy. Mieszkańcy starych kamienic mogą dosłownie dokopać się do cegły :) a tak poważnie w trakcie remontu możemy odkryć cegłę. Jeśli będziemy chcieli ją wyeksponować, będziemy musieli ją dokładnie oczyścić. Przeznaczone do tego są specjalne preparaty, dostępne w każdym markecie budowlanym. Mieszkańcy blokowisk mogą również uzyskać efekt czerwonej cegły za pomocą płytek. Płytki, podobnie jak płytki gresowe przykleja się do ściany. Efekt jest taki sam lub niemal taki sam.

Zobacz również: Salon jako wizytówka całego domu

Musimy pamiętać ze cegła niestety optycznie zmniejsza pomieszczenie, dlatego jeżeli nie dysponujemy obszernym salonem ograniczmy się do jednego elementu. Mały fragment również robi wrażenie :) pamiętajmy również ze zawsze możemy cegłę przemalować tu sugerowałabym jasne barwy, które w przeciwieństwie do ciemnych powiększają optycznie pomieszczenie.

Aranżacja salonu za pomocą cegły. Źródło: www.lovingit.pl Aranżacja salonu za pomocą cegły. Źródło: www.lovingit.pl

Właściciele dużych pomieszczeń mogą sobie pozwolić na całą ścianę w cegle. Ściana w cegle czy to czerwonej czy innej da fajne tło pod meble, tu myślę o jakichś półkach otwartych czy wbudowanych w ścianę. Odpowiednio oświetlona będzie wyglądać rewelacyjnie.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza aktualną ofertą : Zestawy stół z krzesłami

Publikacja: poniedziałek, 12 maja 2014r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »