Stół do kuchni wybierz odpowiedni dla siebie i rodziny | Internetowy sklep z meblami: Salon Meblowy

Stół do kuchni wybierz odpowiedni dla siebie i rodziny

Przed zakupem stołu staniemy przed dylematem, na jaki stół się zdecydować. Czy ma to być stół kwadratowy, prostokąty, owalny czy okrągły.

Zródło: Sam-Net Zródło: Sam-Net

Przed zakupem stołu staniemy przed dylematem, na jaki stół się zdecydować. Czy ma to być stół kwadratowy, prostokąty, owalny czy okrągły. Czy kupić go w sklepie stacjonarnym a może w sklepie internetowym. Takie czy inne pytania przychodzą nam do głowy zanim zdecydujemy się na zakup mebli. O tym, że wybór tego odpowiedniego stołu nie jest wcale taki prosty już pisałam. Wracam do tego tematu ponieważ chciałabym oszczędzić Wam ewentualnych problemów z wymianą stołu.

Zestaw stół i krzesła Z162. Zródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z162. Zródło: Sam-Net

Odpowiedni to znaczy jaki?

Zródło: Sam-Net Zródło: Sam-Net

Stół, który uważany jest za najlepszy ze względu na swoja funkcjonalność to stół prostokątny oczywiście rozkładany. Stół z prostokątnym blatem zajmuje stosunkowo mało miejsca jak i również można go przesunąć do ściany. Stoły owalne czy okrągłe potrzebują więcej wolnej przestrzeni niż w przypadku stołów kwadratowych czy prostokątnych.

Zestaw stół i krzesła Z127. Zródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z127. Zródło: Sam-Net Zródło: Sam-Net Zródło: Sam-Net

Stoły owalne czy okrągłe mają jednak swoje plusy a mianowicie nie posiadają kantów. Dzięki temu są bezpieczniejsze, w szczególności gdy w domu mamy małe dzieci. Zaleta stołu okrągłego jest fakt, że przy takim stole nikt z biesiadników nie jest wyróżniony. W przypadku małej kuchni zdecydujmy się na stół prostokątny czy kwadratowy z możliwością rozłożenia. Ułatwi nam to życie w szczególnie w te dni, w które spodziewamy się znajomych.

Zobacz również: Jaka tkanina ?

W dawnych czasach bardzo popularne były stoły kuchenne z szufladami. Niestety takie stoły są już rzadko spotykane. A szkoda bo były one funkcjonalne. Nie wiem czy jest możliwość zamówienia takiego stołu, możliwe, że jak dobrze poszukamy to go znajdziemy. Takiego rodzaju stół oprócz tego, że jest praktyczny z pewnością będzie dobrze pasował do stylu rustykalnego.

Zestaw stół i krzesła Z3. Zródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z3. Zródło: Sam-Net

Kilka porad na co zwrócić uwagę przed kupnem stołu

Zapraszamy do zapoznania sie z naszą ofertą: zestaw z krzesłami

Przed zakupem stołu, jeżeli mamy taką możliwość sprawdźmy czy stół się łatwo rozkłada. Mechanizm powinien chodzić na tyle prosto żebyśmy nie musieli wkładać siły w jego rozłożenie. Dobrze by było, gdybyśmy sprawdzili czy stół po rozłożeniu jest nadal stabilny.

Zródło: Sam-Net Zródło: Sam-Net Zapraszamy do zapoznania sie z ofertą stoły

Wysokość stołów standardowych wynosi około 70 cm -75 cm, natomiast stoły barowe mają mniej więcej od 110 do 120 cm. Oczywiście krzesła kupujemy albo w zestawie albo dokupujemy je później, gdy mamy już wybrany stół. Dlaczego o tym pisze? Ponieważ musimy dopasować wysokość krzeseł do wysokości stołu.

Zestaw stół i krzesła Z6. Zródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z6. Zródło: Sam-Net

Postarajmy się najwięcej dowiedzieć o blacie stołu. Z czego blat został wykonany, czy jest odporny na zarysowania czy nie pojawi się na nim odbarwienie, gdy postawimy na nim filiżankę z ciepłą kawą. Jeżeli czegoś nie jesteśmy pewni próbujmy się tego dowiedzieć od sprzedawcy bądź za pomocą Internetu. Lepiej poświecić trochę czasu przed kupnem stołu niż później nie być do końca zadowolonym z wyboru.

Publikacja: piątek, 19 września 2014r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »