Kuchnia w stylu rustykalnym

Od XIX wieku na dworkach a w późniejszym czasie na wsiach bardzo popularne stały się meble tzw „rustykalne”. Najczęściej wykonywano je z drewna dębowego, czereśni, olchy albo buku. Nie trzeba wiele, by we współczesnych wnętrzach wyczarować klimat wiejskich chat i dworków szlacheckich.

Kuchnia w stylu rustykalnym. Źródło:  www.meblekuchenne.org.pl Kuchnia w stylu rustykalnym. Źródło: www.meblekuchenne.org.pl

W kuchni urządzonej w stylu rustykalnym obowiązkowe są meble z drewna, najlepiej litego. W centralnym punkcie kuchni powinien znajdować się stół z kompletem krzeseł. Nie zapominajmy o wpuszczeniu do pomieszczenia kuchennego, jak największej ilości słońca. Ceramiczne dzbanuszki i kolorowe talerze drobiazgi tworzą wyjątkowe wnętrze.

Kuchnia w stylu rustykalnym. Źródło: www.e-mieszkanie.pl Kuchnia w stylu rustykalnym. Źródło: www.e-mieszkanie.pl

Najbardziej charakterystyczne są murki, w które wstawione są szafki, albo same drzwiczki. Murki te najczęściej wykonane są z klocków z płyty wiórowej i obkładane płytami ceramicznymi. Charakterystycznym elementem w meblach rustykalnych są szafki ozdobne z ażurowymi plecionymi frontami jak i witrażowe przeszklenia. Istotą takiej kuchni jest nadanie jej jak najbardziej wiejskiego charakteru.

Zobacz również: Jak dobrze wybrać stół do salonu?

W kuchni w stylu rustykalnym nie może zabraknąć odpowiednich dodatków. Ceramiczne dzbanki, wiklinowe kosze, suszone zioła i kwiaty. Rzemiosło i wzornictwo ludowe nadadzą wnętrzu przytulny charakter, a pamiątki rodzinne przywołają miłe wspomnienia .

Kuchnia w stylu rustykalnym. Źródło: www.domowladni.pl Kuchnia w stylu rustykalnym. Źródło: www.domowladni.pl

Jak w każdej kuchni, tak i w kuchni w stylu rustykalnym nie może zabraknąć stołu, przy którym zasiądziemy. Najlepszą propozycją są stoły wykonane z dębu bielonego. Ich kolor jak i wykonanie ułatwi nam utrzymanie odpowiedniego klimatu w kuchni.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zestawy stoły i krzesła w Sam-Net

Publikacja: wtorek, 08 maja 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »