Feng shui czyli ład i porządek

Dziś zaczerpnęłam inspiracji ze Wschodu i postanowiłam napisać o sypialni. Skojarzyło mi się, że sypialnia to szczególne miejsce, wiec dlaczego by nie urządzić jej zgodnie z zasadą feng shui?

Wnętrze urządzone zgodnie z zasada feng shui ma wpłynąć na nas pozytywnie. Wnętrze ma być energetyczne co znacznie ma poprawić nam samopoczucie. Nie jestem pewna czy w to wierze, ale gdy już urządzamy sypialnie to czemu by nie zastosować się do tej zasady?

Feng shui w sypialni. Zródło: www.fengshuikonsultacje.pl Feng shui w sypialni. Zródło: www.fengshuikonsultacje.pl

Każde pomieszczenie w naszym domu ma szczególne zastosowanie - nieważne czy jest to salon czy jadalnia. Każdy z nich jest dla nas tak samo ważne. Dziś skupimy się na sypialni. To pomieszczenie, w którym czujemy się swobodnie. I tak właśnie powinno być.

Feng shui w sypialni. Zródło: dobrekolory.pl Feng shui w sypialni. Zródło: dobrekolory.pl

Trzymając się zasady feng shui idziemy prosto do minimalizmu, czyli im mniej tym lepiej. Wnętrze, w którym ma zagościć spokój powinno być uporządkowane. Materiały, które wybierzemy powinny być z naturalnego materiału a łózko ustawione w centralnym punkcie pokoju. Łózko nie powinno stać wprost do drzwi ani za blisko okna. Jeżeli jednak nie mamy innego wyjścia musimy podzielić sypialnie przedzielając ja na przykład parawanem.

Zobacz również: Wariacje na temat krzeseł

Łózko według feng shui to najistotniejszy mebel w sypialni. Dlatego tak ważne jest jego ustawienie. Jak już wcześniej wspominałam łóżko powinno być wykonane z naturalnego materiału, mam tu na myśli drewno. Według wierzeń Chińczyków jeżeli łóżko ma być użytkowane przez dwie osoby konieczne jest aby materac był jeden duży. Jeżeli mamy jedno łóżko a w nim dwa materace ma to się przyczynić do nieporozumień i kłótni, dlatego ze dwa materace to praktycznie odrębne łózka. Jeżeli urządzamy sypialnie zgodnie z zasadą feng shui powinniśmy zrezygnować z luster. Powód który mogę tu przytoczyć o którym całkiem niedawno się dowiedziałam to zły wpływ luster na sen. Według wierzeń lustra mają mieć działanie pobudzające czyli jeżeli chcemy się dobrze wyspać albo nie instalujmy luster albo zasłaniajmy je na noc. Zgodnie z tym co możemy przeczytać nie powinniśmy też wieszać niczego nad łóżkiem. Tyczy się to również oświetlenia ponoć przedmioty wiszące nam nad głową właśnie w sypialni maja przyczynić się do powstawania chorób.

Feng shui w sypialni. Zródło: www.dobrysen.pl Feng shui w sypialni. Zródło: www.dobrysen.pl

Jeżeli mamy w zwyczaju przed spaniem korzystać z laptopa czy telefonu komórkowego, to przed snem powinniśmy je wynieść. Urządzenia nawet wyłączone emitują promieniowanie elektromagnetyczne które również ma wpływać negatywnie na sen. A jak wiadomo gdy jesteśmy niewyspani częściej jesteśmy podatni na choroby nie wspomnę już o rozdrażnieniu które nam towarzyszy po nieprzespanej nocy.

Zapraszamy do zapoznania sie z nasza aktualną ofertą: Sam-Net

Publikacja: poniedziałek, 13 października 2014r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »