1. Feng shui czyli ład i porządek • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

13

10.2014

Feng shui czyli ład i porządek

Dziś zaczerpnęłam inspiracji ze Wschodu i postanowiłam napisać o sypialni. Skojarzyło mi się, że sypialnia to szczególne miejsce, wiec dlaczego by nie urządzić jej zgodnie z zasadą feng shui?

Wnętrze urządzone zgodnie z zasada feng shui ma wpłynąć na nas pozytywnie. Wnętrze ma być energetyczne co znacznie ma poprawić nam samopoczucie. Nie jestem pewna czy w to wierze, ale gdy już urządzamy sypialnie to czemu by nie zastosować się do tej zasady?

Feng shui w sypialni. Zródło: www.fengshuikonsultacje.pl

Feng shui w sypialni. Zródło: www.fengshuikonsultacje.pl

Każde pomieszczenie w naszym domu ma szczególne zastosowanie - nieważne czy jest to salon czy jadalnia. Każdy z nich jest dla nas tak samo ważne. Dziś skupimy się na sypialni. To pomieszczenie, w którym czujemy się swobodnie. I tak właśnie powinno być.

Feng shui w sypialni. Zródło: dobrekolory.pl

Feng shui w sypialni. Zródło: dobrekolory.pl

Trzymając się zasady feng shui idziemy prosto do minimalizmu, czyli im mniej tym lepiej. Wnętrze, w którym ma zagościć spokój powinno być uporządkowane. Materiały, które wybierzemy powinny być z naturalnego materiału a łózko ustawione w centralnym punkcie pokoju. Łózko nie powinno stać wprost do drzwi ani za blisko okna. Jeżeli jednak nie mamy innego wyjścia musimy podzielić sypialnie przedzielając ja na przykład parawanem.

Łózko według feng shui to najistotniejszy mebel w sypialni. Dlatego tak ważne jest jego ustawienie. Jak już wcześniej wspominałam łóżko powinno być wykonane z naturalnego materiału, mam tu na myśli drewno. Według wierzeń Chińczyków jeżeli łóżko ma być użytkowane przez dwie osoby konieczne jest aby materac był jeden duży. Jeżeli mamy jedno łóżko a w nim dwa materace ma to się przyczynić do nieporozumień i kłótni, dlatego ze dwa materace to praktycznie odrębne łózka. Jeżeli urządzamy sypialnie zgodnie z zasadą feng shui powinniśmy zrezygnować z luster. Powód który mogę tu przytoczyć o którym całkiem niedawno się dowiedziałam to zły wpływ luster na sen. Według wierzeń lustra mają mieć działanie pobudzające czyli jeżeli chcemy się dobrze wyspać albo nie instalujmy luster albo zasłaniajmy je na noc. Zgodnie z tym co możemy przeczytać nie powinniśmy też wieszać niczego nad łóżkiem. Tyczy się to również oświetlenia ponoć przedmioty wiszące nam nad głową właśnie w sypialni maja przyczynić się do powstawania chorób.

Feng shui w sypialni. Zródło: www.dobrysen.pl

Feng shui w sypialni. Zródło: www.dobrysen.pl

Jeżeli mamy w zwyczaju przed spaniem korzystać z laptopa czy telefonu komórkowego, to przed snem powinniśmy je wynieść. Urządzenia nawet wyłączone emitują promieniowanie elektromagnetyczne które również ma wpływać negatywnie na sen. A jak wiadomo gdy jesteśmy niewyspani częściej jesteśmy podatni na choroby nie wspomnę już o rozdrażnieniu które nam towarzyszy po nieprzespanej nocy.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Pastelowe dodatki do sypialni
Delikatne pastele, jasne zielenie itd. to idealne a do tego modne kolory w aranżacji wnętrz. czytaj więcej »
Idealny pokój
Pokój, który jest dobrze urządzony, musi posiadać meble o różnych kształtach tzn. musi w nim być coś dużego ,wysokiego, małego. czytaj więcej »
Jak kolor do sypialni?
Wybierając kolor do sypialni powinniśmy kierować się własnymi upodobaniami. Kolor powinien podkreślać nasz indywidualizm, temperament oraz upodobania. czytaj więcej »
Kominek w sypialni
Jeżeli dysponujemy dużą powierzchnią możemy sobie pozwolić na kominek w sypialni. Większość z nas lubi patrzeć na ogień, ogrzewając się jego ciepłem. Dlaczego by nie umieścić kominka w sypialni? czytaj więcej »