1. Kuchnia wraz z jadalnia: idealne połączenie • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-16, sb 9-14

pn-pt 8-16, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Szanowni Państwo!

Sklep stacjonarny nieczynny do 28 lutego.

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

31

10.2014

Kuchnia wraz z jadalnia: idealne połączenie

Kuchnia to często serce domu, jak mawiają ci, którzy lubią spędzać czas w kuchni. Niezależnie czy w tym czasie gotują czy delektują się kawa z sąsiadką.

Połączenie kuchni z jadalnią to idealny pomysł dla osób lubiących poeksperymentować w kuchni prowadząc przy tym rozmowy. Połączenie tych dwóch stref znacznie ułatwia serwowanie posiłków. Oczywiście nie ma tu tylko samych plusów, minusy też się znajdą: jak na przykład zapach z kuchni, który będzie nam towarzyszyć przy spożywaniu posiłków. W kuchni musi panować ład i porządek, nie będziemy mogli sobie pozwolić na pozostawienie naczyń w zlewozmywaku. Jeżeli nie masz pomysłu jak urządzić pomieszczenie, w którym są połączone dwie strefy koniecznie przeczytaj dalej.

Kuchnia wraz z jadalnia:  idealne połączenie. Zródło: www.interia.pl

Kuchnia wraz z jadalnia: idealne połączenie. Zródło: www.interia.pl

Kuchnia i jadalnia w jednym pomieszczeniu

Połączenie tych dwóch pomieszczeń niesie ze sobą wiele korzyści. Aby je osiągnąć musimy mieć na tyle dużą kuchnię, żeby zmieścić w niej zestaw stół z krzesłami. To pierwszy warunek, który musimy spełnić. Od wielkości pomieszczenia uzależniamy rozmiar stołu, biorąc pod uwagę liczbę domowników.

Kuchnia wraz z jadalnia:  idealne połączenie. Zródło:www.urzadzamy.pl

Kuchnia wraz z jadalnia: idealne połączenie. Zródło:www.urzadzamy.pl

W naszym salonie znajdziecie stoły i krzesła, które idealnie wpiszą się w krajobraz Waszych mieszkań. Zaletą naszych mebli jest ich wysoka jakość jak i możliwość dobrania odpowiedniego koloru czy tapicerki. Jest to duże ułatwienie jeżeli chodzi o dobór odpowiedniego zestawu.

Kuchnia wraz z jadalnia:  idealne połączenie. Zródło:www.urzadzamy.pl

Kuchnia wraz z jadalnia: idealne połączenie. Zródło:www.urzadzamy.pl

Kolejnym aspektem aranżacji jest zachowanie spójności. Wielu z nas decyduje się na wspólny kolor mebli, czyli taki sam kolor mebli kuchennych jak i stołu z krzesłami. Kolejnym rozwiązaniem są meble dwukolorowe, które od pewnego czasu są bardzo modne. Zapewne zauważyliście już to u swoich znajomych czy rodziny.

O charakterze pomieszczenia często decydują dodatki. Dlatego urządzając kuchnie a w niej kącik jadalny musimy wziąć to pod uwagę. Dodatki dobieramy do aranżacji: jeżeli kuchnia urządzona jest w stylu klasycznym to takie dodatki dobieramy, każdy styl rządzi się swoimi prawami, dlatego wcześniej dowiedzmy się co z czym łączyć tak żeby nie wyszedł nam przysłowiowy misz-masz.

Kuchnia wraz z jadalnia:  idealne połączenie. Zródło:www.wnetrzarium.pl

Kuchnia wraz z jadalnia: idealne połączenie. Zródło:www.wnetrzarium.pl

Pamiętajmy, że o klimacie w pomieszczeniu, niezależnie czy jest to kuchnia jadalnia czy sypialnia, decydują kolory i tekstylia. W tym konkretnym przypadku zdecydowałabym się na jeden kolor ścian nie odróżniając kącika jadalnego od miejsca roboczego ;). Jeżeli chcemy uwydatnić aranżację zróbmy to za pomocą obić na krzesłach, jeżeli wybierzemy krzesła z twardym siedziskiem możemy bez problemu zakupić do nich poduszki. W naszym salonie mamy dostępne poduszki dopasowane do krzeseł oczywiście wybieracie sami rodzaj materiału z której poduszka ma być zrobiona. Elementy tekstylne są ważne bo to one uwydatniają charakter pomieszczenia.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Podłoga w kuchni czy to klucz do sukcesu?
Wielokrotnie pisałam o wystroju kuchni, zastanawiałam się co czyni ją klimatyczna? Czasem są to meble, kolor ścian lub bibeloty lub firanki. Czy kiedykolwiek zwracacie uwagę na podłogę? czytaj więcej »
Biała kuchnia
Większość z nas wielokrotnie staje przed dylematem na jaki kolor pomalować kuchnie? czytaj więcej »
Idealny zlewozmywak
W aranżacji wnętrz każdy szczegół jest ważny. Dlatego dziś postanowiłam napisać o może z pozoru banalnej rzeczy ale niezbędnej w każdej kuchni. Mowa oczywiście o zlewozmywaku czytaj więcej »
Kuchnia w Stylu Toskańskim
Styl Toksański to przede wszystkim harmonia, połączenie prostoty z naturalnością. czytaj więcej »