Święta Bożego Narodzenia nadchodzą dużymi krokami | Internetowy sklep z meblami: Salon Meblowy

Święta Bożego Narodzenia nadchodzą dużymi krokami

Święta Bożego Narodzenia dopiero w grudniu, a my już dziś postanowiliśmy o nich trochę napisać. No może nie o samych świętach,co o ozdobach które możemy sami wykonać.

Zacznijmy od choinki zrobionej ze stożka i filcu :)

Zanim przystąpisz do pracy przygotuj stożek styropianowy, zielony filc, szpilki, nożyczki. Przydatne będą również cienkopis oraz kieliszek do odrysowania kółek. Zacznij od odrysowania kółek na materiale gdy skończysz wytnij starannie wszystkie koła. Po skończeniu wycinania zacznij przyczepiać materiał do stożka, wpinaj materiał od dołu kierując się ku górze stożka. Pamiętaj o nakładaniu materiałów na siebie czyli kółka z górnych rzędów powinny zachodzić na te z rzędu poniżej. Oczywiście filcowe kółka mocujemy za pomocą szpilek. Po wpięciu materiału mamy gotową choinkę.

choinki zrobiona ze stożka i filcu. Zródło: miimii-diy.blogspot.com choinki zrobiona ze stożka i filcu. Zródło: miimii-diy.blogspot.com

A co powiecie o choince w słoiku?

Do wykonania choinki w słoiku będą potrzebne: sztuczna mini choinka, srebrna farba w spreju, słoik, sztuczny śnieg, klej (musi być mocny) wstążki ozdobne. Pracę zaczynamy od pomalowania wieczka słoika, po nałożeniu farby odstawiamy do wyschnięcia. Następnie sięgamy po słoik i oprószamy go sztucznym śniegiem ( patrz na zdjęcie). Gdy farba na wieczku wyschnie, za pomocą kleju mocujemy choinkę. Gdy choinka już dobrze się trzyma możemy zakręcić słoik ozdabiając go dodatkowo wstążką.

Choinka w słoiku. Zródło: www.tipy.pl Choinka w słoiku. Zródło: www.tipy.pl

A teraz coś słodkiego; czyli jak zrobić sanie Mikołaja pełne słodyczy :)

Tym razem do wykonania sań będą nam potrzebne: kwadratowe pudełko, cukierki, lizaki w kształcie lasek, czerwona taśma izolacyjna, nożyczki. Przydatne mogą się również okazać czerwony papier bądź farba. Z kartonika odcinamy wieczko pudełka, boki przycinamy na wzór sań (patrz na zdjęcie). Pudełko możemy pomalować na czerwono albo obkleić je czerwoną taśmą. W tak przygotowanym pudełku robimy dziury (w dwóch przeciwległych ściankach pudełka) po czym wkładamy tam słodkie kolorowe laski. Ostatnia rzeczą jaka musimy zrobić to napełnić sanie cukierkami.

Sanie pełne cukierków.Zródło; www.dumpaday.com Sanie pełne cukierków.Zródło; www.dumpaday.com

Jeżeli czujesz, że to za mało zrób własne ozdoby na choinkę. Jak zrobić ozdoby z masy solnej dowiesz się klikając na link poniżej.

Ozdoby z masy solnej

święta Bożego Narodzenia to również zapachy dlatego kolejna propozycja jest lampion wykonany z pomarańczy.

Lampion.Zródło; www.e-ogrody.pl Lampion.Zródło; www.e-ogrody.pl

Zanim przystąpisz do wykonania lampionu upewnij się że masz wszystkie potrzebne rzeczy. Nie wykonamy lampionu bez wysuszonych wcześniej plastrów pomarańczy oraz bez kleju ( klej z pistoletu rozgrzewającego). Gdy już mamy niezbędny klej i wysuszone plastry pomarańczy możemy przystąpić do klejenia. Z plastrów robimy podstawę i ścianki lampionu klejąc ze sobą plastry. Po wykonaniu lampionu wkładamy w środek podgrzewacz. Blask lampionu umili nam świąteczne wieczory a dzięki świeczce uzyskamy prawdziwy zapach świąt.

Szukasz zestawu stołu z krzesłami na święta? Jeżeli tak to doskonale trafiłeś. U nas znajdziesz stół który idelanie wpisze się w Twój gust...

Publikacja: piątek, 07 listopada 2014r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »