Jak odmienić stare meble? | Internetowy sklep z meblami: Salon Meblowy

Jak odmienić stare meble?

Masz stary stół z krzesłami i znudził Ci wygląd tego zestawu? Masz dwie możliwości: albo kupić nowy albo go odnowić. Jeżeli chcesz kupić nowy zestaw to oczywiście zrób to u nas

Jak odmienić stary taboret. Zródło: urządzamy.pl Jak odmienić stary taboret. Zródło: urządzamy.pl

Masz stary stół z krzesłami i znudził Ci wygląd tego zestawu? Masz dwie możliwości: albo kupić nowy albo go odnowić. Jeżeli chcesz kupić nowy zestaw to oczywiście zrób to u nas :) jeżeli chcesz je odnowić to mamy dla Ciebie pomysł jak to zrobić. Jedną z naszych propozycji jest odnowienie stołu i krzeseł za pomocą gazety. Taboret czy krzesło stolik czy komoda będzie wyglądały po prostu zabójczo :)

Żeby odnowić taboret i stolik będziesz potrzebować:
- zmywacz do powłok lakierowanych
- płyn do odtłuszczania
-grunt do drewna
-farby do drewna
-klej do drewna
- papier ścierny, szpachelkę, nożyczki, pędzle, gazety

Jak odmienić stary taboret. Zródło:  urządzamy.pl Jak odmienić stary taboret. Zródło: urządzamy.pl

Teraz uważnie czytaj krok po kroku jak szybko i niewielkim kosztem odnowić stary zestaw stół z krzesłami:

1-Pierwsze co musisz zrobić to pozbyć się lakieru z taboretu. Czyli za pomocą odpowiedniego preparatu usuń lakier z mebla. Instrukcje jak to zrobić znajdziesz na etykiecie zmywacza.
2-Drugą rzeczą, jaką musisz zrobić to wyrównać powierzchnie. Użyj do tego grubego papieru ściernego a na sam koniec użyj drobnego papieru. Po wykonaniu tej czynności odtłuść mebel i odstaw do całkowitego wyschnięcia .

Jak odmienić stary taboret. Zródło:  urządzamy.pl Jak odmienić stary taboret. Zródło: urządzamy.pl

3- Żeby wyrównać powierzchnię użyj gruntu do drewna. dzięki niemu blat będzie równy.
4- Kolejna czynnością jest pomalowanie blatu farbą, którą wybrałeś. Najlepiej jak zrobisz to dwa razy.
5- Po wyschnięciu blatu musimy zabrać się za nogi. Nogi obklejamy gazeta. Do tego użyj gazety czarno białej. Każdy wycinek z wyczuciem smarujesz klejem i przyklejasz do nogi. Zabawę zacznij od dołu nogi i pamiętaj, żeby nie zostawić wolnej szczeliny. Klej rozprowadzamy płaskim pędzlem uważając, żeby nie zabrudzić gazety.
6- po skończeniu obklejania dobrze by było gdybyśmy zabezpieczyli meble bezbarwnym lakierem lub werniksem do decoupage’u.

Jak już odnowiliśmy stół z taboretem zabierzmy się za komodę.

Jak odmienić stary taboret. Zródło: Libellulaa: Jak odmienić stary taboret. Zródło: Libellulaa:

Do odnowienia komody będziesz potrzebować: gazety, klej, lakier może być akrylowy w spreyu, biała farba, papier ścierny, gąbka ścierki, płaski pędzel, nożyczki.

Jak odmienić stary taboret. Zródło: Libellulaa Jak odmienić stary taboret. Zródło: Libellulaa

1- W pierwszym etapie musimy wyszlifować powierzchnię mebla. Po zakończonej pracy musimy starannie oczyścić komodę.
2- Po oczyszczeniu nakładamy równolegle klej na powszechnie mebla.
3- Kolejnym krokiem jest już naklejenie gazet do mebla. Róbmy to starannie i bez pospiechu. Po doklejeniu starannie wycinamy wystający papier.

Jak odmienić stary taboret. Zródło: Libellulaa: Jak odmienić stary taboret. Zródło: Libellulaa:

4- Gdy klej już wyschnie zostało nam tylko zabezpieczyć warstwę papieru bezbarwnym lakierem. Gdy i lakier wyschnie możemy przykręcić gałki od komody.

Tak gotową komodę możemy postawić w centralnym punkcie mieszkania gdzie będzie dobrze widoczna.

Publikacja: piątek, 28 listopada 2014r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »