Być singlem | Internetowy sklep z meblami: Salon Meblowy

Być singlem

Bycie singlem w ostatnim czasie zrobiło się bardzo modne. Nic w tym dziwnego, że wiele firm stworzyło specjalne oferty dla osób, które decydują się mieszkać same. Wielu fachowców z dziedziny aranżacji czy projektowania wnętrz ma propozycję dla singli.

Mieszkanie dla singli. Zródło: www.domosfera.pl Mieszkanie dla singli. Zródło: www.domosfera.pl

Mieszkanie w pojedynkę może mieć wiele zalet. Jedną z nich to fakt że nie musimy iść na żadne kompromisy i co za tym idzie możemy urządzić mieszkanie według swoich upodobań. Mieszkanie singli przeważnie nie jest za duże ale wystarczające dla ich potrzeb. Mały metraż narzuca pewna dyscyplinę jeżeli chodzi o urządzenie go. Dlatego dziś podpowiem jak urządzić mieszkanie tak aby było funkcjonalne i nie pozbawione charakteru.

chcesz kupić nowy stół? Sprawdz naszą ofertę i przekonaj sie że nasze meble to najlepszy wybór...

Ciasne ale własne

W polskim budownictwie od jakiegoś czasu mamy modę na mieszkania gdzie łączone są strefy czyli na otwarta przestrzeń. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie w mniejszych mieszkaniach. W takich pomieszczeniach strefy można przedzielić chociażby strukturą. Mam na myśli inny kolor w kuchni i w pokoju gościnnym. Jeżeli mamy możliwość możemy kuchnie oddzielić bakiem czy wyspą kuchenna to fajne rozwiązanie, które będzie dodatkowym elementem aranżacyjnym.

Mieszkanie dla singli. Zródło: www.mintyinspirations.pl Mieszkanie dla singli. Zródło: www.mintyinspirations.pl

Stawiaj na nietuzinkowe rozwiązania

Funkcjonalne mieszkanie to dobrze przemyślany projekt. Już na samym początku powinniśmy szczegółowo zaplanować rozstaw mebli. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych wpadek. Jeżeli jesteśmy już przy temacie mebli to zaproponuje meble kompaktowe. Meble modułowe to dobrze zaplanowana przestrzeń, która daje nam możliwość na własną kompozycję. Dużą zaleta mebli modułowych jest fakt, że w każdej chwili możesz je modyfikować.

Mieszkanie dla singli. Zródło:www.mistral.ekolan.pl Mieszkanie dla singli. Zródło:www.mistral.ekolan.pl

Wybieraj, bo masz w czym

Wielu producentów chcąc wyjść na przeciw oczekiwaniom swoich klientów projektują meble, które są funkcjonalne oraz estetyczne. Dedukując je właśnie dla posiadaczy małych mieszkań. Meble wielofunkcyjne to dobre rozwiązanie w szczególności, gdy jedno pomieszczenie musi służyć nam jako pokój gościnny i sypialnia.

Mieszkanie dla singli. Zródło:archhome.blog.pl Mieszkanie dla singli. Zródło:archhome.blog.pl

W mieszkaniach kompaktowych czyli w kawalerkach dobór mebli wypoczynkowych jest również istotny. Tu tez warto się rozejrzeć i wybrać mebel, który spełni nasze wymagania. Nie musimy iść na kompromis pomiędzy funkcjonalnością a walorami estetycznymi. Gdy dobrze poszukamy znajdziemy meble, które będą pełnić kilka ról jednocześnie.

Zobacz również: Jaka tkanina ?

Publikacja: piątek, 19 grudnia 2014r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »