Zestaw stół i krzesła na 12 osób | Internetowy sklep z meblami: Salon Meblowy

Zestaw stół i krzesła na 12 osób

Jak kupić zestaw stół z krzesłami żeby spełniał nasze oczekiwania?

Domowy stół odgrywa ważną rolę w naszym domu. Przy nim spędzamy czas przy wspólnych posiłkach lub w gronie przyjaciół. Dlatego warto kupić stół który naprawdę będzie praktyczny i posłuży nam na lata. Wracamy do pytania „na co powinniśmy zwrócić uwagę przy kupnie stołu”?

 Zestaw Z125. Zródło: Sam-Net Zestaw Z125. Zródło: Sam-Net

Zwróć uwagę na materiał, z którego stół został wykonany.

Materiał, z którego wykonany jest stół ma duże znaczenie. Najczęściej używanym materiałem do produkcji mebli jest drewno bukowe. Jest to drewno, które cechuje się dużą odpornością, a przy tym jest w miarę łatwe w obróbce. Drewno bukowe jak donoszą źródła było używane już w starożytności. Drewno bukowe zyskało miano „króla drzew liściastych” i jest jednym z najstarszych drzew w Europie. Dzięki swoim właściwościom drewno bukowe jest najczęściej używane do produkcji mebli jak i parkietów. Meble wykonane z buku nie są aż tak drogie jak na przykład meble wykonane z drewna hebanowego, a przy tym są dobrej jakości. Dlatego jeżeli zastanawiasz się z jakiego materiału kupić meble zastanów się nad drewnem bukowym.

W naszym salonie jak pewnie zdążyłeś zauważyć wszystkie meble wykonane są z drewna bukowego. Przykładem będzie opisany poniżej zestaw przy którym swobodnie zasiądzie dwanaście osób.

Zestaw stół i krzesła Z59

Zestaw Z59. Zródło: Sam-Net Zestaw Z59. Zródło: Sam-Net

Zestaw o którym mowa to stół S11 oraz Krzesło bukowe Wenecja. Jak wiele naszych mebli zestaw został wykonany z drewna bukowego. Stół S11 jest proponowany w trzech wariantach rozmiarowych zaczynając od 160 cm aż do 200 cm przed rozłożeniem. Stół S11 można powiedzieć, ze jest szczególny dlatego ze przy rozłożeniu stołu zyskujemy dodatkowo 4 nogi. Mam na myśli ze w chwili rozłożenia nogi stołu zaczynają się dzielić i dzięki temu mamy 8 nóg. Stół zatem nie tylko jest ładny ale i niezwykle praktyczny. Poniżej znajdziecie Państwo zdjęcia całego zestawu oraz link z dokładnym opisem zestawu.

Zestaw Z59. Zródło: Samp- Net Zestaw Z59. Zródło: Samp- Net

Jak wygodnie usiąść przy stole

Żeby zapewnić sobie i swoim gościom maksimum wygody potrzebujemy przeznaczyć na jedną osobę około 70 cm wzdłuż krawędzi stołu. To powinno wystarczyć, aby nasz gość czuł się dobrze zasiadając do naszego stołu. Głębokość, którą powinniśmy przeznaczyć dla jednej osoby wynosi około 40 cm. Na takiej powierzchni zmieścimy bez problemu całą zastawę.

Jak wygodnie usiąść przy stole. Zródło: remontownik.blogspot.com Jak wygodnie usiąść przy stole. Zródło: remontownik.blogspot.com Zobacz dokładny opis zestawu Z 59

A jak wygodnie wstać od stołu?

Jak można się dowiedzieć wertując Internet na swobodne wstawanie od stołu wystarczy około 55 cm. Nie zaszkodzi gdy odległość od ściany do krzesła będzie wynosić 75 cm. Urządzając kącik jadalniany weźmy pod uwagę, że powinniśmy wygodnie i ze swobodą zasiadać jak i wstawać od stołu.

Jak wygodnie usiąść przy stole. Zródło: remontownik.blogspot.com Jak wygodnie usiąść przy stole. Zródło: remontownik.blogspot.com

Kwadrat a może stół prostokątny?

Ile ludzi tyle opinii. Stół wybieramy przeważnie do naszych możliwości lokalowych. Nieraz bardziej praktycznym stołem okazuje się stół okrągły czy kwadratowy. Jednak najczęściej wybór pada na stoły prostokątne. Stół wybieramy jak już wspominałam od gabarytów pomieszczenia, w którym ma się znaleźć, jak i również musimy wziąć pod uwagę ilość domowników. Najlepszym rozwiązaniem są stoły rozkładane które na co dzień zajmują mniej miejsca a od święta możemy go powiększyć.

Zapraszamy do zapoznamia sie z naszą aktualna oferta

Publikacja: poniedziałek, 12 stycznia 2015r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »